Kā kļūt par Eiropas Kino akadēmijas žūrijas locekli

Sejas.lv
Foto: Foto: attēls no filmas "Sapņi kā mežonīgi tīģeri"

Līdz 7. novembrim Nacionālais Kino centrs aicina bērnus un jauniešus vecumā no 12 līdz 16 gadiem pieteikties darbam Eiropas Kinoakadēmijas (EKA) Jauniešu žūrijā, kam jānoskatās trīs Eiropas filmas un jānobalso par vienu no tām.

Pieteikumi ar dalībnieku kontaktinformāciju jāiesūta e-pastā vai jāiesniedz tiešsaistes anketā.

Jauniešu žūrijas darbs norisināsies gan tiešsaistē, gan klātienē, žūrijas dalībnieki noskatīsies trīs balvai nominētās filmas, kas iepriekš atlasītas nopietnā Eiropas filmu konkurencē, un nobalsos par savu favorītu.

Tiešsaistē to varēs izdarīt individuāli, visā Latvijā no 7. līdz 11. novembrim, bet klātienē filmas tiks demonstrētas speciāli Jauniešu žūrijai 12. novembrī Rīgā, kinoteātrī K. Suns trīs seansos no pl. 10:00 līdz 17:00.

Klātienes pasākumā žūrijas dalībniekiem būs iespēja noskatītās filmas apspriest kopā ar citiem žūrijas dalībniekiem un režisoru Staņislavu Tokalovu.

Šogad Eiropas Kino akadēmijas Jauniešu žūrijas balvai nominētas trīs filmas no Francijas, Zviedrijas un Vācijas, balsojumā piedalās 42 Eiropas valstu jaunieši.

Dzīvnieks / Animal (režisors Kirils Dions, Francija) ir dokumentāls stāsts par diviem pusaudžiem, kuri apceļo pasauli, lai tiktos ar zinātniekiem un atrastu labāku veidu, kā sadzīvot ar citiem šīs pasaules iemītniekiem – dzīvniekiem un dabu.

Foto: Foto: attēls no filmas "Dzīvnieks"

Spēlfilma Komēdijas karaliene / Comedy Queen (režisore Sanna Lenkena, Zviedrija) stāsta par 13 gadus veco Sašu, kura nolemj kļūt par stand-up komiķi, lai iepriecinātu apkārtējos, bet visvairāk savu tēvu.

Foto: Foto: attēls no filmas "Komēdijas karaliene"

Spēlfilma Sapņi ir kā mežonīgi tīģeri / Dreams are like Wild Tigers (režisors Larss Montags, Vācija) ir jautrs stāsts par 12 gadus veco zēnu Randži, kurš, tāpat kā miljoniem viņa tautiešu, ir apsēsts ar dzīvespriecīgo Indijas kino un visvairāk par visu vēlas nofilmēties kopā ar savu elku, indiešu kino superzvaigzni.

EKA Jauniešu balvas pasniegšanas ceremonija, kurā tiks paziņots uzvarētājs pēc žūrijas balsojuma kopvērtējuma no 42 dalībvalstīm, notiks 2022. gada 13. novembrī Erfurtē (Vācija); ceremonija tiks straumēta tīmekļa vietnē yaa.europeanfilmaawards.eu.

Ar Jauniešu balvas pasniegšanu sāksies Eiropas filmu mēnesis, šis ir pirmais no daudzajiem notikumiem, kas novembrī un decembrī būs veltīti Eiropas kino.

Pasākumu noslēguma kulminācija būs Eiropas Kino akadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija, kas norisināsies 10. decembrī Reikjavīkā.

Vairāk par pieteikšanos - šeit!

Nepalaid garām!

Uz augšu