Kas kopīgs politikai, erotikai un leļļu teātrim?

Sejas.lv
Kas kopīgs politikai, erotikai un leļļu teātrim?
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Foto: M.Markovskis

Latvijas Leļļu teātrī top vērienīga izrāde pieaugušajiem jeb politiski erotisks kabarē “Bez morāles. Ar lellēm”, kura radīšanai apvienojies viss teātra radošais ansamblis.

Unikālu leļļu numuru sintēze ar kabarē estētiku rezultēsies muzikāli izklaidējošā stāstā, kuru skatītāji varēs baudīt no 9. decembra Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē.

Pie apjomīgās teju 30 numuru koncertprogrammas strādā režisori Vija Blūzma, Edgars Kaufelds, Edgars Niklasons un Mārtiņš Eihe, savukārt stāsta saturisko ietvaru veido dramaturģe Rūta Dišlere.

Tieši pirms 55 gadiem Latvijas Leļļu teātrī tika radīts leģendārais Tīnas Hercbergas koncertuzvedums pieaugušajiem “Interlellis – 67”, kura muzikālo šarmu neaizmirstamu padarīja maestro Raimonds Pauls.

“Bez morāles. Ar lellēm” muzikālo noformējumu uzticēts radīt pianistam Raimondam Petrauskim, leļļu uznācieniem aranžējot melodijas no Raimonda Paula, Credo, Lingas, Instrumentu, Musiqq un citām mūziķu un grupu populārākajām dziesmām.

Kabarē atmosfērā skatītājus ievedīs izrādes vajadzībām radītais dzīvās mūzikas ansamblis, kurā bez pianista Raimonda Petrauska teātra muzikālajiem aktieriem – Dacei Vītolai un Anrijam Sirmajam – pievienosies arī sitaminstrumentālists Ernests Mediņš.

Agrāko gadu izrāžu lelles kabarē formātam pārveidojusi un iestudējuma scenogrāfiju izveidojusi mākslinieču apvienība "Grāfienes" – Ildze Jurkovska, Marianna Lapiņa, Dace Ignatova un Justīne Jasjukeviča.

Kabarē “Bez morāles. Ar lellēm” piedāvās ne vien humora piepildītu muzikālu un leļļu piedzīvojumu, bet arī refleksiju par pasaulē aktuālām tēmām – dabas un sevis paša piesārņošanu, vēlmi būt uzmanības centrā un saņemt nemitīgu atzinību.

Režisors Edgars Kaufelds stāsta: “Izrāde ir par cilvēku neprātīgu vēlmi izpatikt, uzstāties, apliecināties, par to dzīves ringu, kur bieži vien uzvar skaļākais un bravūrīgākais, bet tie, kuri ir talantīgāki un nav tik ārišķīgi, tajā visā apmaldās un pazaudē arī paši sevi.

Šajā izrādē ir līdzība ar mākslas vidi kopumā, reizēm spēcīgāks, līderiskāks cilvēks, kurš prot sevi reklamēt, spēj izsisties, kamēr otrs, talantīgāks, gudrāks, nespēj tajā visā iekļauties un pierādīt sevi.”

Režisors Edgars Niklasons papildina: “Cilvēkiem patīk patikt un tādējādi atrast savai dzīvei pielietojumu, iegūstot cieņu, mīlestību, atzinību no citiem. Mēs šajā kabarē gan izklaidēsim cilvēkus, gan pacelsim vairāku aktuālu tēmu loku – pašā pamatā, kā nepiesārņot sevi un savu dzīves telpu.”

Politiski erotiskais kabarē “Bez morāles. Ar lellēm” skatītājus no 16 gadu vecuma gaida pirmizrādē 9. decembrī plkst. 19.00, kā arī tuvākajās izrādēs 10., 14. un 18. decembrī, 19. un 20. janvārī. Biļetes iegādājamas visās “Biļešu paradīzes” kasēs.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu