Signes Baumanes animācijas filma "Mans laulību projekts" – Eiropas Kinoakadēmijā

Sejas.lv
Signes Baumanes animācijas filma "Mans laulību projekts" – Eiropas Kinoakadēmijā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Sestdien, 10. decembrī, Islandes galvaspilsētā Reikjavikā notiks Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšana 2022. gada labākajām filmām un kinoprofesionāļiem, un ceremonijas tiešraide tiks translēta arī uz lielā ekrāna kinoteātrī „Splendid Palace”, ļaujot skatītājiem gandrīz klātienē turēt īkšķi par labākās animācijas filmas balvai nominēto Signes Baumanes darbu „Mans laulību projekts”.

Eiropas Kinoakadēmijas (EFA) balvu pasniegšana notiek jau 35. reizi, un šogad arī Latvijai ir ļoti cieša saistība ar balvām nominēto finālistu sarakstu – Signes Baumanes pilnmetrāžas animācija "Mans laulību projekts" nominēta kā viena no piecām gada labākajām Eiropas animācijas filmām, atlasīta 4400 EFA biedru balsojumam kopā ar trim Francijā veidotām animācijas filmām un vienu Beļģijas / Nīderlandes kopražojumu.

Biogrāfiskos motīvos balstītais un īpašā animācijas tehniku kombinācijā veidotais Signes Baumanes mūzikls ir pirmā Latvijas pilnmetrāžas animācijas filma, kas nominēta Eiropas Kinoakadēmijas balvai,

šobrīd arī viena no starptautiski atzītākajām Latvijas filmām, kas kopš pasaules pirmizrādes Ņujorkā, Traibekas festivālā, jau demonstrēta vairāk nekā 50 festivālos visā pasaulē.

Filma tapusi kā Latvijas, Luksemburgas un ASV kopražojums.

Eiropas Kino akadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija notiks Reikjavikas koncertzālē Harpa, klātienē to apmeklēs apmēram 600 lūgti viesi (arī Eiropas Kinoakadēmijas biedri no Latvijas), bet ceremonijas tiešraide tiks translēta gan vietnē https://europeanfilmawards.eu/, gan uz lielajiem ekrāniem kinoteātros 29 Eiropas valstīs, arī Latvijā.

Eiropas Kinoakadēmijas balva tiek pasniegta 26 kategorijās;

16 balvu saņēmēji jau ir izziņoti iepriekš, bet noslēguma ceremonijā balvas saņems labākā Eiropas spēlfilma, labākā komēdija, labākā dokumentālā filma, labākā pilnmetrāžas animācijas filma, labākā īsfilma un Eiropas atklājums (FIPRESCI balva), tiks nosaukti arī Eiropas labākais režisors un scenārists, labākā aktrise un labākais aktieris.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu