FOTO ⟩ Sabiedrībā pazīstami ļaudis apmeklē filmas "Mātes piens" pirmizrādi

Sejas.lv
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

1. februārī svinīgā gaisotnē kinoteātrī “Splendid Palace” notika režisores Ināras Kolmanes filmas “Mātes piens” pirmizrāde, pulcējot kopā filmas radošo komandu un kultūras ļaudis. 

Režisores Ināras Kolmanes filma "Mātes piens", kas ir ilgi gaidīts notikums Latvijas kultūrā, trešdien, 1. februārī, piedzīvoja nacionālo pirmizrādi kinoteātrī "Splendid Palace", kas tika atklāta ar Noras Ikstenas atsūtīto vēstījumu, ko skatītājiem nodeva Rūta Kronberga, kas filmā atveido Noru.

Foto: Filmas "Mātes piens" pirmizrāde

Rakstniece Nora Ikstena, pēc kuras grāmatas motīviem ir tapusi filma "Mātes piens": "Tā diena ir klāt. Mana grāmata "Mātes piens" pārtapusi Ināras Kolmanes filmā. Tā trāpīs jums sirdī ar savu smeldzi, jūsu acis redzēs skaistas un satricinošas ainas, jūsu ausis dzirdēs Raimonda Tigula mūzikas dziļos pieskārienus. Mātes piens, Moddersmjolk, Motinas pienas, Air susu Ibu, Emapim, Leče materna, Mleko matki, Soviet milk, Moloko materi.

Grāmatas dzīve jau astoto gadu turpinās pasaulē, tagad šos ceļus vēlu izstaigāt filmai. Dzīve nav kino. Tā turpināsies arī pēc filmas beigām. Tieši tajā slēpjas šīs Dieva pasaules brīnums. Ziedotais lai paliek aizkulisēs. Vēsture, kas atkārtojas, lai pagriežas gaismas virzienā. Lai neuzbrūkam un neiznīcinām viens otru un paši sevi.

Lai "Mātes piens" ir dziedinošs un izdzīvo cilvēkvalstis. Dod roku, māsa dzīve, iesim tālāk."

Filmas režisore Ināra Kolmane, kas pie filmas ir strādājusi vairāku gadu garumā, pēc pirmizrādes saviļņoti stāsta: "Es ļoti esmu gaidījusi šo dienu, jo gribēju filmu nodot skatītāju vērtējumam pēc iespējas ātrāk. Bija tik svarīgi sajust, ka skatītāju zāle elpo vienā ritmā ar ekrāna dzīvi. Arī tas, ka aplausi atskanēja brīdi vēlāk, nekā filma beidzās, man deva sajūtu, ka filma ir uzrunājusi. Man ir ļoti svarīgs skatītāja līdzpārdzīvojums. Un nu jau filma sāk dzīvot savu dzīvi, uzrunājot skatītāju visā Latvijā."

Kolmane kopā ir sapulcējusi krāšņu aktieru ansambli: Maija Doveika, Elīna Vaska-Botere, Rūta Kronberga, Indra Briķe, Inga Tropa, Juris Lisners, Ģirts Krūmiņš, Jānis Znotiņš, Zane Bierande, Elīna Vāne, Oleksijs Gorbunovs un citi.

Filmas veidošanā ir piedalījusies starptautiska komanda. Savu radošo pienesumu ir devuši vieni no labākajiem Lietuvas profesionāļiem - operators Rolands Leonavičus, galvenais mākslinieks Algirds Garbačausks un skaņu režisors un dizainers Artūras Pugačausks. Montāžas režisors Mihails Lanskis no Čehijas, ar kuru režisorei veidojās veiksmīga sadarbība filmā "Bille".

Filmas scenāriju veidojis Arvis Kolmanis. Aktieru atlases režisore Evita Bērziņa, kostīmu māksliniece Evija Džonsone, grima māksliniece Gunda Zvirbule, komponists Raimonds Tiguls, skaņu režisors Arturs Pugačausks (Lietuva), producenti Jānis Juhņēvičs un Marta Romanova-Jēkabsone, izpildproducente Ieva Majore, filmas patroni Ieva un Robins Hulli u.c.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu