FOTO ⟩ Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī iedzīvojas "Centrālparka Rietumi"

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 3. februārī uz Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra lielās skatuves satikšanos ar skatītājiem piedzīvoja Vudija Allena lugas, traģikomēdijas “Centrālparka Rietumi” pirmizrāde teātra mākslinieciskā vadītāja Sergeja Golomazova režijā.

Lugas pamatā ir anekdotes cienīga situācija – laulāto krāpšana un virkne to pavadošu pārsteigumu visām iesaistītajām pusēm. Bet, ja ieskatās dziļāk, tad iezīmējas daudz nopietnāka problēma – lai cik cilvēks nebūtu veiksmīgs un turīgs, tas negarantē augstu garīgo vērtību klātesamību un neapdrošina pret iekšējo tukšumu un nevīžību, jo agri vai vēlu personības patiesais saturs tik un tā atklājas. Turklāt dažās situācijās čaula, tāpat kā apzeltījums, nodilst īpaši ātri – gan no cilvēkiem, gan no attiecībām.

Režisors Sergejs Golomazovs par gaidāmo izrādi saka: “Šis stāsts mani ieinteresēja jau pirms pāris gadiem, taču tobrīd nesakrita pareizie apstākļi. Prieks, ka šobrīd viss ir sakārtojies tā, ka varu strādāt pie šī materiāla. “Centrālparka Rietumi” ir asprātīga, smieklīga, pat izsmejoša luga par tiem, kurus saucam par visuvarenajiem vai dzīves saimniekiem.

Tēma patiesībā ir mūžīga – akūta un relevanta mūsdienām. Jo no vienas, puses joprojām aktuāli ir tādi jēdzieni kā nauda, ​​statuss, reputācija, bet no otras puses ir nemainīgas vērtības – mīlestība, lojalitāte, godīgums, augstsirdība, pieklājība. Un, ja ievērojamas garīgās īpašības joprojām cilvēkam negarantē panākumus, tad ir arī otrādi – veiksme var būt fasāde, aiz kuras nav nekas cits kā mežonība un barbarisms. Vudijs Allens kopumā labi rotaļājas ar kontrastiem, tāpēc arī mums šajā izrādē ir, ar ko spēlēties.”

Fotomirkļi no pirmizrādes pieņemšanas 

Izrādes scenogrāfiju veido Mihails Kramenko, kostīmu māksliniece ir Valentīna Začiņajeva, gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko, savukārt lomās iejutīsies aktieri Jekaterina Frolova, Veronika Plotņikova, Vitālijs Jakovļevs, Igors Čerņavskis, Adriana Tatjana Začeste / Jūlija Berngardte, Vladislavs Janušenoks un Konstantīns Ņikuļins. Izrādi papildina arī dzīvās mūzikas izpildījums. 

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu