"Måneskin" koncerts pārcelts uz Mežaparka Lielo estrādi

Sejas.lv
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
"Måneskin"
"Måneskin" Foto: publicitātes

Itāļu rokgrupas "Måneskin" 18. maija koncerts tiek pārcelts no Arēnas Rīga uz Mežaparka Lielo estrādi. Tas atļaus gan apmierināt lielo interesi un satilpināt ievērojami lielāku grupas cienītāju skaitu, gan nodrošināt pat vēl vērienīgāka šova norisi nekā sākotnēji plānotā, informē koncerta rīkotāji.

Kā zināms, par vispasaules muzikālo fenomenu kļuvušais rokkvartets "Måneskin" šogad dosies savā visu laiku apjomīgākajā vispasaules koncertturnejā “Loud Kids Tour Gets Louder”, kuras ietvaros Rīgai palaimējies būt vienai no retajām pieturām.

Tiem, kuriem jau iegādātas biļetes, nekas papildus nav jādara, jo tās būs derīgas arī jaunajā norises vietā. Savukārt tiem, kas nepaspēja iegādāties biļetes, tagad tās atkal pieejamas visā “Biļešu serviss” tīklā.

Ar savu tik enerģisko, raupjo un nepieradināto skanējumu, kas lieliski saplūdināts kopā ar mūsdienīgām muzikālajām vēsmām "Måneskin" panākuši, ka rokmūzika atgriežas pasaules topu virsotnēs. Apvienība, kas pēc daudzu gadu pārtraukuma pierādīja, ka Eirovīzijas kontekstā atkal varam runāt ne tikai par īslaicīgu spozmi, bet gan globālu slavas gājienu.

"Måneskin" ir pirmā itāļu grupa, kas sasniegusi tādu vispasaules atpazīstamību. Spriediet paši – viņu kompozīcijas dažādās interneta platformās straumētas vairāk nekā 4 miljardu reižu, trīs pilnapjoma albumi pārdoti vairāk nekā 40 miljonu koptirāžā, 13 singli iekļuvuši Itālijas un citu Eiropas valstu topu virsotnēs, saņemot sešus dimanta, 133 platīna un 34 zelta sertifikātus. Pat mūžam pret ārzemniekiem mazliet vīzdegunīgā britu un ASV mūzikas sabiedrība bijusi spiesta atzīt šī itāļu kvarteta talantu, iekļaujot viņu kompozīcijas "Zitti e Buoni" un "I Wanna Be Your Slave" Lielbritānijas singlu un "Beggin'" kaverversiju "Billboard Global" topā. Šogad "Måneskin" izvirzīti savai pirmajai "Grammy" balvai Labāko jauno mākslinieku kategorijā.

"Måneskin" oficiāli dibināta 2016. gadā, lai gan daži grupas biedri bija pazīstami jau vidusskolas laikā. Vokālists Damiano, basģitāriste Viktorija, ģitārists Tomass un bundzinieks Ītans satikās un pēc Viktorijas, kurai ir dāņu izcelsme, ierosinājuma izvēlējās nosaukumu "Måneskin" jeb “mēnesgaisma” dāniski.

Grupas skanējumā saklausāms vairāku – roka, hiphopa, popa, regeja, fanka u.c. stilu apvienojums, ko papildina emocionālais Damiano balss tembrs.

Muzikālo karjeru viņi sāka, muzicējot Romas ielās, līdz kamēr 2017. gadā pieteicās talantu šova “X Faktors” Itālijas versijas 11. sezonā. Rezultātā otrā vieta un pirmā nopietnā koncertturneja, kurā, par spīti vēl mazai pieredzei, prezentēja sevi ļoti pārliecinoši. Paralēli koncertturnejai iznākušais singls "Chosen" Itālijā ieguva dubulta platīna statusu, un platīns arīdzan drīz vien sekojošam tāda paša nosaukuma mazizmēra debijas albumam.

2018. gada pavasarī noritēja 21 koncerta turneja, kura tika izpārdota dažu stundu laikā. Tā paša gada sākumā iznāca singls "Morirò da Re" (trīskāršs platīna statuss), kam vēlāk sekoja "Torna a Casa" (pieckāršs platīns), "Fear For Nobody", "L'altra dimensione" un "Le parole lontane". Tie nobruģē ceļu jau pilnizmēra albumam “Il Ballo Della Vita”, kas klajā nāk rudenī. Mazāk nekā divu stundu laikā albums kļuva par iTunes nr. 1 un nākamajās 24 stundās sasniedza 1 miljonu straumējumu. Kaut kas nedzirdēts Itālijas grupai!

Albuma panākumu spārnoti, 2019. gadā "Måneskin" dodas “Il Ballo Della Vita” Eiropas koncertturnejā, kur bez dzimtās Itālijas iekļautas pilsētas Spānijā, Francijā, Beļģijā, Šveicē, Vācijā un pat Lielbritānijā. Kopumā 2019. gadā grupa sniedz vairāk nekā 70 izpārdotus koncertus.

2019./2020.gada ziemu grupa pavadīja Londonā, strādājot pie jauna muzikālā materiāla un sava stila slīpēšanas. Rezultā 2021. gada martā klajā nāca otrs pilnizmēra albums “Teatro d'ira: Vol. I”, kas atkal sasniedz platīna statusu.

Paralēli tam, martā sākumā ar tagad labi zināmo hitu "Zitti e Buoni" "Måneskin" uzvar Sanremo mūzikas festivālā, bet maijā triumfē Eirovīzijā, kas daudziem bija milzīgs pārsteigums, jo, kā zināms, šajā festivālā rokmūzika parasti nav favorītu statusā.

Nav brīnums, ka drīz vien arī virkne citu albuma dziesmu - "I Wanna Be Your Slave", "Caroline", "Vent'anni" – iegūst godalgotu singlu statusu. Video hitam "I Wanna Be Your Slave" tikai diennakts laikā vien savāca 6,7 miljonus skatījumu, kļūstot par skatītāko mūzikas video 67 pasaules valstīs.

Jau 2021. gadā publika tika informēta, ka "Måneskin" uzsākuši darbu pie trešā studijas albuma, kā arī par pasaules koncertturneju, kurai jāaptver gan Vecā, gan Jaunā pasaule. Covid-19 ierobežojumu dēļ, turnejas sākumu nācās pārcelt no plānotā 2022. gada pavasara uz rudeni, taču tagad tajā ietvertas krietni vairāk pieturas vietu.

Par jaunākā albuma “Rush!” priekšvēstnesi kļuva singls "Mammamia", kam sekoja "Supermodel", "Gossip" un pašreizējais radiostaciju favorīts - "The Loneliest". Albums nāca klajā 2023. gada 20. janvārī un tas atkarībā no reģiona ietver sevī 17 vai pat 18 kompozīcijas. Grupas dalībnieki šim albuma materiālam piegājuši ļoti atbildīgi, sarakstot ap 50 dziesmu - tā, lai būtu, no kā atlasīt labākās. Basiste Viktorija atklāj, ka radošajā procesā daļēji ietekmējušies no "Radiohead", jo īpaši viņu ģitāru pedāļu radītā skanējumu. Savukārt solists Damiano uzskata: “Manuprāt, iedvesma, ko smēlāmies no "Radiohead", bija koncentrēties uz ļoti specifiskas pasaules radīšanu katrai dziesmai. Viņi to prot ļoti, ļoti labi, tāpēc arī mēs centāmies radīt šo apbrīnojamo atmosfēru. Viņi patiešām spēj piešķirt veidolu tam, ko jūs klausāties, un tas mūs iedvesmoja”. Vēl uzzinām, ka dziesma Gasoline ir sarakstīta Ukrainas varonīgajam atbalstam aizstāvībā pret Krievijas agresiju.

Kopumā albumu novērtējuši labi ne tikai kritiķi un mūzikas speciālisti, bet arī fani, par ko liecina vairāk nekā 70 tūkstošu pārdotu ierakstu pirmajā nedēļā vien un iekļūšana Billboard albumu topa 15. vietā.

Un pats galvenais - beidzot šopavasar mums būs iespēja redzēt viņu apbrīnojami enerģisko šovu Rīgā!

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu