Rekonstruēs pirmo "Dievs, svētī Latviju" izpildījumu: ļaudis aicināti pieteikties masu skatiem

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto no filmēšanas laukuma.
Foto no filmēšanas laukuma. Foto: Margarita Germane

Šī gada 14. maijā kino pilsētiņā "Cinevilla" tiks rekonstruēts pirmo Dziesmusvētku atklāšanas pasākums Rīgas Latviešu biedrības namā. Lai radītu vēsturiskajiem notikumiem atbilstošu atspoguļojumu, projekta "Zeme, kas dzied" aktieru atlases aģentūra "Casting bridge" aicina pieteikties brīvprātīgos dalībai masu skatos – 250 vīriešus un 200 sievietes. Pieteikties var gan individuāli, gan kolektīvi.

Kinopilsētiņā "Cinevilla" speciāli filmas vajadzībām uzbūvēta Rīgas Latviešu biedrības nama aula, kurā Dziesmusvētku atklāšanas koncertā pirmo reizi, neskatoties uz vietējo varu aizliegumu, publiski tika izpildīta Baumaņu Kārļa sacerētā "Dievs, svētī Latviju". Interesentus, kuri vēlas piedalīties šī vēsturiskā notikuma kinematogrāfiskajā atveidojumā, aicinām līdz 30. aprīlim aizpildīt anketu. Ja rodas grūtības to aizpildīt vai ir citi jautājumi par dalību, lūgums rakstīt uz e-pastu: kastings@zemekasdzied.lv.

Šogad Dziesmusvētku kustība svin 150. gadskārtu, un par godu šim notikumam režisora Māra Martinsona vadībā top spēlfilma "Zeme, kas dzied".

Filmā ekranizēti vēsturiski notikumi 1873. gadā, kad Rīgas Latviešu biedrības vīri organizēja pirmos latviešu dziedāšanas svētkus. Lai iegūtu vairāk informācijas par filmu, aicinām apmeklēt "Zeme, kas dzied" oficiālo tīmekļa vietni.

Ja ir vēlēšanās filmas tapšanu atbalstīt finansiāli, ikvienam ir iespēja kļūt par filmas atbalstītāju, pievienojoties "Zeme, kas dzied" virtuālajam kopkorim atbalsta platformā. Sniedzot atbalstu, ziedotāji ne tika parādīsies kā atsevišķi tēli atbalsta platformā redzamajā korī, bet katra atbalstītāja vārds tiks norādīts "Zeme, kas dzied" beigu titros.

Filmas tēlos iedzīvojas tādi populāri aktieri kā Vilis Daudziņš, Andris Bulis, Ainārs Ančevskis, Andris Keišs, Ģirts Ķesteris, Nauris Brikmanis, daudzsološā jaunā aktrise Marta Lovisa Jančevska, operdziedātāja Marina Rebeka, kā arī aktieri no Lietuvas, Igaunijas un Polijas. Filmas režisors ir Māris Martinsons, operators – Jānis Jurkovskis, scenāriju veidojuši režisors kopā ar Atmodas laika aktīvistu un žurnālistu Daini Īvānu. "Zeme, kas dzied" komponists ir Jēkabs Jančevskis, kostīmus veido Katrīna Liepa, grima māksliniece – Beata Rjabovska. Filma top studijā "K Films", tās producente ir Linda Krūkle.

Filmu atbalsta Latvijas Nacionālais kino centrs un Latvijas Nacionālais kultūras centrs, filmas tehnoloģiju partneris – SIA "Latvijas Mobilais Telefons".

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu