Video un foto ⟩ Muzeju nakts kopā ar TVNET!
Ieskaties Muzeju nakts norisēs! Foto: Jānis Škapars/TVNET
TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Šodien, 13. maijā, visā Latvijā norisinās tradicionālā Muzeju nakts, kas ir starptautisks muzeju pasākums, kas kopš 2005. gada ik pavasari notiek daudzās Eiropas valstīs. Aicinām jūs, lasītāji, kopā ar TVNET ielūkoties, kādas aktivitātes muzeji sarūpējuši šogad!

Foto: Ieskaties Muzeju nakts norisēs!

Muzeju nakts programmu meklē ŠEIT, savukārt karti var aplūkot ŠEIT.

Šogad dalībnieku skaits ir rekordliels – 244 muzeji un kultūras iestādes vērs savas durvis.

Muzeju nakts pasākumiem šogad ir izraudzīta tēma "radīšana", ietverot vienā vārdā radīšanu kā jaunradi, atjaunotni, atjaunošanu, dzīves uzlabošanu un dažādu lietu pārveidošanu, kā arī dažādām amata prasmēm, to iepazīšanu un apgūšanu.

Šī ir jau 19. reize, kopš Latvijā tiek organizēta Muzeju nakts. Visplašāk pārstāvēti Vidzemes un Kurzemes reģionu, kā arī Rīgas un Pierīgas muzeji. Savukārt Zemgale un Latgale Muzeju nakts pasākumos šogad pārstāvēta mazskaitlīgāk.

Par muzeju mēnesi Latvijā tradicionāli tiek izvēlēts maijs, jo 18.maijā Eiropā atzīmē Starptautisko muzeju dienu, kuru Starptautiskā muzeju padome pirmoreiz izsludināja 1977.gadā.

Muzeju krātuve

17.00–22.00 Muzeju krātuves foajē, Pulka ielā 8, Rīgā, pieejama galda spēle un krāsojamās lapas. 

18.00–20.00 Rīgas Cirka skolas audzēkņu uzstāšanās.

Kā novēroja TVNET, pie Rīgas pils izveidojusies garumgara rinda. Rīgas pils tradicionāli ir viens no iecienītākajiem Muzeju nakts apskates objektiem.

Foto: TVNET

Apmeklētājiem ir iespēja aplūkot visas Rīgas pils priekšpils daļas reprezentācijas zāles – Ģerboņu zāli, Balto zāli, Sūtņu akreditācijas zāli un Svētku zāli, kā arī citas telpas: parādes vestibilu un kāpnes, Zaļo zāli un Zilo foajē, Rīgas istabu, Dorotejas istabu un pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes darba kabinetu. Apmeklētāji var apskatīt arī Dāvanu zāli, kā arī visus augstākos Latvijas valsts apbalvojumus.

Muzeju nakts tēma „Radīšana” Rīgas pilī ir redzama stāstos par nozīmīgām personībām, kuru darbs ir veidojis Rīgas pili un kuru profesionālās gaitas ir saistītas ar Valsts prezidenta institūciju.

Pasākuma laikā Rīgas pils viesus priecē arī muzikāli priekšnesumi.

Noderīga informācija:

  • lai iekļūtu Rīgas pilī, pie ieejas tiks veikta drošības pārbaude;
  • lūdzam līdzi neņemt liela izmēra somas, pārtikas produktus, dzīvniekus un metāla priekšmetus;
  • ņemot vērā ierasti lielo interesi un ierobežoto apmeklētāju skaitu, kas vienlaikus var atrasties Rīgas pilī, Muzeju naktī Rīgas pils būs atvērta jau no plkst. 15.00;
  • lūdzam būt saprotošiem, ka apmeklētāju plūsma tiks regulēta un var nākties gaidīt rindā.

Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejs Doma dārzā sarūpējis radošas, izglītojošas nodarbes par jūrniecības tēmu.  

Rīgas Doma dārzā notiek arī vēstures izpētes un rekonstrukcijas kluba „Rodenpoys” darbnīcas un paraugdemonstrējumi. 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs sarūpējis Germana Ermiča personālizstādi „Plūstoši”, foto akciju, interaktīvo balsošanas sienu, kā arī krāsu pāreju darbnīca bērniem.

Sagatavota arī kartīšu krāsošana, veidojot krāsu pārejas Germana Ermiča slavenajam darbam – stikla krēslam „Ombré Glass Chair”.

Arī pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izveidojusies pamatīga rinda. Ko Muzeju naktij sarūpējis Mākslas muzejs?

Foto: TVNET

19.00–24.00 Izstāde „Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991”.

Izstāde „Imants Vecozols. Gaismas laušana”.

Ekspozīcija „12 fotogrāfi / 125 fotogrāfijas / 10 sērijas”.

Pastāvīgā ekspozīcija „Latvijas māksla 19.-20. gadsimts”

19.00–22.00 Aktivitātes un tikšanās izstādes „Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991” ietvaros ģimenēm ar bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem.