VIDEO ⟩ Traks var palikt ar tiem Dziesmusvētkiem... Noskaties seriāla "Kolektīvs" pirmās četras sērijas!

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Portāls TVNET kopā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā noskatīties oriģinālseriāla "Kolektīvs" pirmās četras sērijas "Degsme", "Gaismas pils", "Frolovas metode" un "Maukurs un Zivs", kas tapušas studijai un producentu grupai “fon Films" sadarbojoties ar XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku lieldraugu LMT.

Pirmās četras seriāla komēdijdrāmas sērijas uzņēmuši režisori Aiks Karapetjans, Edgars Kaupers, Oskars Rupenheits un Papa Chi. Visu sēriju darbība risinās Dziesmu un deju svētku kustības kolektīvos, galvenie varoņi ir šo kolektīvu dalībnieki, un notikumu pamatā ir patiesi stāsti, ko iesūtījuši kori un deju kolektīvi. 

Stāsti un atmiņas par dziesmu un deju svētku dalībnieku dzīvi ir ļoti dažādi, un izvēle katru sēriju uzticēt citam režisoram ļāva šo svētku dalībnieku kustību parādīt dažādās manierēs. Dziesmusvētki ir kopīgi, bet tomēr katram savi – tāpat šis seriāls-antoloģija "Kolektīvs" dažādus režisorus apvienojis ar kopīgu mērķi: radīt savu versiju par Dziesmu un deju svētku kustību.

Aika Karapetjana veidotā sērija "Degsme" stāsta par Austrālijas latvieti bez savas deju kopas, kurš atbrauc uz Latviju un tik ļoti grib piedalīties Dziesmu un deju svētkos, ka izlūdzas pieņemt viņu kādā deju kolektīvā. Galvenajās lomās: Ieva Florence-Vīksne, Rolands Beķeris un Edgars Samītis.

Edgara Kaupera režisētā sērija "Gaismas pils" piedāvā versiju par to, kas notiek 1985. gada Dziesmu un deju svētku noslēguma koncertā, kad Haralds Mednis ir atstādināts no virsdiriģenta amata, bet koris viņu izsauc no skatītāju rindām nodiriģēt no programmas svītroto "Gaismas pili". Kas pa šo laiku notiek televīzijas busiņā un čekistu kabinetos – tas ir reālā laikā izstāstīts vēsturisks pavērsiens Atmodas pašos sākumos. Galveno varoņu lomās iejutušies Toms Treibergs, Ieva Puķe, Marģers Majors, Kārlis Josts un citi.

Kino komēdiju meistara Oskara Rupehneita epizode "Frolovas metode" stāsta par jaunu diriģentu, kuru pirms skates pārņēmis nevaldāms satraukums – rokas trīc tā, ka nav iespējams diriģēt. Par laimi, ir risinājums, kuru zina vecā klavieru skaņotāja Frolova – viņas zināšanas izglābušas diriģentus jau vairākās paaudzēs. Kā ierasts, Rupenheita filmas aktieri ir neprofesionāli tēlotāji – jauno diriģentu atveido Luiss Martins Rozentāls, klavierskaņotājas loma uzticēta Inesei Alšānei, bet sērijā dzied jauktais koris "Mūza".

Savukārt Papa Chi radījis patiesos notikumos iedvesmotu romantisku komēdiju "Maukurs un Zivs", kuras sižets risinās koristiem labi zināmos apstākļos. Tuvojas skate, un, kā tas bieži notiek, korī trūkst vīru balsu, tāpēc diriģents "nopērk" kādu profesionālu dziedātāju, Mūzikas akadēmijas absolventu. Koristi viņu nicīgi apsaukā, savukārt diplomētais mūziķis pats augstprātīgi nonievā koristu dziedātprasmi. Galvenajās lomās: Elizabete Marija Brante un Edgars Ozoliņš, bet diriģenta lomā iejuties ekspolitiķis Einars Repše.

Pirmās četras LMT oriģinālseriāla "Kolektīvs" sērijas no 1. jūnija bez maksas skatāmas arī lietotnē LMT Viedtelevīzija un internetā. Reālos un izdomā balstītajos stāstos iespējams iejusties arī kinoteātros "Forum Cinemas", "Apollo kino", "Kino Bize", Valmieras kinoteātrī "Gaisma" un citviet Latvijā. Nākamās divas sērijas būs skatāmas jau no 1. jūlija, to režisori ir Marta Elīna Martinsone un Mārtiņš Grauds.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu