Autors stāsta, ka grāmatas veidošanai pievērsies, personisku iemeslu vadīts: “Igarkā 1952. gadā dzimusi mana mamma, bet 1941. gadā deportētā vecmāmiņa (Milda Markuse) izsūtījumā pavadījusi veselus 15 gadus savas dzīves. Izpētes procesā iepazīti arī daudzi citu Sibīrijas ģimeņu stāsti, no kuriem daļa iekļauti grāmatā.”
Lai veiktu pagātnes izpēti un fotografētu Igarku mūsdienās, ar Transsibīrijas ekspresi 2019. gada nogalē Georgs devās no Maskavas uz Krasnojarsku, kur pēc tam ar nelielu lidmašīnu mēroja ceļu tālāk uz Igarku:
“Tas bija ceļojums no tagadnes uz nākotni pa pagātnes izsūtīto dzelzceļa sliedēm... Vēlējos apskatīt pilsētu, kurā reiz dzīvoja mana vecmāmiņa, atrast māju, kurā dzimusi mana mamma, apskatīt Jeņisejas upi, kas ieskauj pilsētu, un satikt tās iedzīvotājus. Šķietami bezgalīgās Ziemeļsibīrijas ainavas starp Krievijas iedzīvotājiem bieži tiek romantizētas, taču šie plašumi un stepes glabā daudzas jo daudzas skaudras atmiņas, no kurām daļu varēs sastapt grāmatā.”
Georgs atgādina, ka šis nav stāsts vienīgi par pagātnes šausmām, jo Krievijas režīms turpina izmantot tās pašas metodes arī mūsdienās: ”Vairāk nekā miljons cilvēku jau ir deportēti no īslaicīgi okupētajām teritorijām uz Tālo Austrumu reģioniem Sibīrijā.”
Grāmatas atklāšana un personālizstāde tiks iekārtota un kūrēta sadarbībā ar fondu “Mākslai vajag telpu”.
Fotogrāmata "Motherland. Far Beyond the Polar Circle" ir otrā daļa triloģijā, kurā dziļi personiskā un autobiogrāfiskā skatījumā fotogrāfs atklāj jēdzienu “Dzimtene”, “Tēvzeme” un “Mātes zeme” jēdzienu un nozīmi.
Autors izsaka pateicību atbalstītājiem Pīteram Ragaušam, Valsts kultūrkapitāla fondam, AS “Antalis”, Eiropas fotogrāfiju platformai “Parallel”, Latvijas Universitātes Akadēmiskajai bibliotēkai, “Lost Horizon Films”, “Tet”, “Green Print”, “Cīrulīšu” mājas vīnam, fondam “Mākslai vajag telpu” un visiem atsaucīgajiem “Kickstarter” pūļa finansēšanas kampaņā.