Tikšanos ar lasītājiem Dabas muzejā gaida Māras Zālītes varoņi Tango un Tūtiņa

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 16. septembrī, pulksten 12.00 Latvijas Nacionālajā dabas muzejā notiks Māras Zālītes grāmatas „Tango un Tūtiņa sēnēs” atvēršanas svētki, kuros piedalīsies grāmatas autore Māra Zālīte, māksliniece Anete Bajāre-Babčuka, redaktore Inese Zandere, “Kvadrifrona” aktieri Ance Strazda, Klāvs Mellis un Latvijas Dabas muzeja mikoloģe Diāna Meiere.

Fragmentus no grāmatām „Tango un Tūtiņa sēnēs” un „Tango un Tūtiņa ciemos” lasīs aktieri Ance Strazda un Klāvs Mellis. Uz grāmatas autoru un pasākuma apmeklētāju jautājumiem par sēnēm atbildēs Latvijas Dabas muzeja mikoloģe Diāna Meiere. Mākslinieču Anetes Bajāres-Babčukas un Ūnas Laukmanes vadībā notiks sēņu cepuru radošā darbnīca bērniem, bet pēc pasākuma būs iespēja apmeklēt Dabas muzeja ikgadējo sēņu izstādi.

Apmeklētāji apskata sēnes izstādē Latvijas Dabas muzejā 2000. gadā
Apmeklētāji apskata sēnes izstādē Latvijas Dabas muzejā 2000. gadā Foto: Evija Trifanova/LETA

Tango un Tūtiņa, kuru raksturus rakstniece noskatījusi no saviem suņiem, ir divi bērni, tikai ar četrām kājām. Grāmatā “Tango un Tūtiņa sēnēs” nemierīgie un zinātkārie sunīši izdomā labu attaisnojumu, kāpēc viņi drīkstētu vieni paši doties uz mežu, kamēr krustmātes nav mājās: sēņošana nebūs nekāda aizliegtā klaiņošana, turklāt viņi grib sameklēt tieši suņu sēnes, kuras vēl nekad nav redzējuši.

Foto: Publicitātes foto

Izdevniecība atkārtoti izdevusi arī Māras Zālītes grāmatu “Tango un Tūtiņa ciemos” ar jaunām mākslinieces Anetes Bajāres-Babčukas radītām ilustrācijām. Šajā grāmatā sunīšiem sākumā iecerēts jauks ceļojums pie krustmātes, kas cep garšīgas kotletītes, – vilcienā abi ēdīs saldējumu, skatīsies pa logu. Taču vilciens aiziet, māsiņa aizbrauc, bet labsirdīgajam sanbernāram Tango vienam pašam, pārvarot visādas briesmas, jāatrod ceļš uz krustmātes ciemu, kura nosaukumu viņš neatceras. Autore piedāvā lielisku iespēju, lasot par sunīša gaitām un tikšanos ar dažādu ciemu iemītniekiem, iegaumēt Rīgas līča piekrastes ciemus, kuru nosaukumi pārvēršas par asprātīgiem valodas piedzīvojumiem.

Grāmatas adresētas pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem un viņu ģimenēm.

Dzejniece, rakstniece un dramaturģe Māra Zālīte
Dzejniece, rakstniece un dramaturģe Māra Zālīte Foto: Evija Trifanova/LETA

Rakstnieces Māras Zālītes pirmā grāmata bērniem iznāca 1985. gadā. Viņa bijusi arī libretiste divām iemīļotām, bērniem domātām Jāņa Lūsēna operām – "Putnu operai" un "Leļļu operai". Par grāmatu “Tango un Tūtiņa ciemos” 2012. gadā autore saņēmusi Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu. Savos darbos asprātīgos valodas piedzīvojumos Zālīte veido bērna sapratni par būtiskām vērtībām – pasaules iepazīšanu, draudzību, mīlestību, piederību ģimenei, mājām un valodai.

Māksliniece Anete Bajāre-Babčuka izkopusi vērotājas talantu: ar pieklusinātām kompozīcijām un trāpīgām, acīgam vērotājam pamanāmām laikmeta un raksturu iezīmēm viņa pieved lasītāju tuvu klāt stāsta varoņiem un aicina ar tiem identificēties.

Vairāk informācijas: izdevniecības "Liels un mazs" tīmekļa vietnē

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu