“Fonds Līdzskaņa” izdod nometnē radītu dziesmu “Es gribu būt viens” un aicina piedalīties "Mūziķu skrējienā"

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Sociāli radošās nometnes mūziķiem dalībnieki šīgada augustā
Sociāli radošās nometnes mūziķiem dalībnieki šīgada augustā Foto: Facebook/Fonds Līdzskaņa

Šī gada augustā norisinājās nodibinājuma “Fonds Līdzskaņa” sociāli radošā nometne mūziķiem, kuras laikā Latvijā zināmi mūziķi divu dienu garumā sacerēja jaunas, kopīgi radītas dziesmas. Viena no tām – “Es gribu būt viens” – šodien, 19. septembrī, piedzīvojusi pirmatskaņojumu “Radio SWH” un ir pieejama klausītājiem visos straumēšanas servisos.

Dziesmas autori un izpildītāji ir mūziķi Jānis Niedra, Baiba Ozoliņa, Arturas Burke, Kaspars Ansons un Ingars Viļums. Savukārt platformā YouTube ikviens interesents var noskatīties dziesmas videoklipu, kas radīts video studijā Later, sadarbībā ar Rihardu Gēci un Kristiānu Riekstiņu, radīšanas procesā piesaistot mākslīgā intelekta rīkus.

“Dziesma “Es gribu būt viens” vairāk ir jāsaprot kā “es gribu būt pats”,” stāsta viens no dziesmas autoriem un tās producents Kaspars Ansons.

“Mums katram dzīvē var rasties problēmas, un tu mēģini, tēlaini izsakoties, lavierēt starp tām. Šīs problēmas ir kā zilonis telpā, par kuru neviens nerunā. Un šī ziloņa dēļ tu vairs īsti neesi tu pats. Kā mēs zinām, daudzi cilvēki sabiedrībā smaida un ir ļoti priecīgi, bet tad mēs pēkšņi uzzinām traģiskas ziņas. Piemēram, dīdžejs Avicii izdarīja pašnāvību, bet viņš taču bija tik populārs dīdžejs, un visi viņu mīlēja.”

Foto: Publicitātes foto

Savukārt par “Fonda Līdzskaņa” nozīmi Kaspars Ansons saka: “Mūziķu, kuri strādā izklaides biznesā, pienākums ir būt mazliet klaunam vai būt vienmēr jautram... Tas laika gaitā izveidojies gluži kā ieradums. Un sabiedrība nemaz neredz, kāda patiesībā ir tā vai cita mūziķa dzīve. Dzīve, kurā mūziķis, iespējams, ir ļoti vientuļš. Un šajā gadījumā tas “zilonis” ir kāda nopietna problēma – veselība, veģetatīvā distonija, varbūt kādam arī alkohols... Tāpēc mūziķis ir lielā stresā par savu “pienākumu” vienmēr būt pozitīvajam paraugam. Es sev apkārt redzu daudzus mūziķus, kas cieš no tā,” uzskata Kaspars Ansons.

“Tā nasta, kas tev jānes, ir zilonis istabā, ko mēs neredzam vai nevēlamies redzēt. Jo tas “netirgojas” labi, tas nav pārdodams, bet mums nepieciešams superpozitīvais klauns uz skatuves. Un šeit es redzu “Fonda Līdzskaņa” vietu, redzu to atbalsta plecu mūziķim, lai tiktu galā ar problēmām, palīdzētu tās risināt.”

Lai mūziķu radošās nometnes turpinātos, šī gada 8. oktobrī nodibinājums “Fonds Līdzskaņa” un “Radio SWH” organizē labdarības skrējienu “Pieliec plecu!”. Šis būs jau otrais “Fonda Līdzskaņa” organizētais “Mūziķu skrējiens”, un, tāpat kā pērn, arī šogad tas norisināsies Rīgā pie Māras dīķa, piedaloties Latvijā zināmiem mūziķiem, “Radio SWH” komandai un citiem radošās nozares pārstāvjiem.

Foto: Publicitātes foto

Šogad kampaņas “Pieliec plecu!” laikā tiek vākti ziedojumi veselības un citās grūtībās nonākušu mūziķu sociāli radošo nometņu organizēšanai, lai palīdzētu mūziķiem atkal iekļauties sabiedrībā un atgriezties uz skatuves.

Mūziķu skrējiens pagājušā gada 22. septembrī 
Mūziķu skrējiens pagājušā gada 22. septembrī Foto: Facebook/Fonds Līdzskaņa

Aicinām ikvienu – lielu vai mazu – pret ziedojumu reģistrēties skrējienam “Fonda Līdzskaņa” mājaslapā (sadaļā “Veikals”) un sniegt savu atbalstu grūtībās nonākušo mūziķu sociāli radošo nometņu organizēšanai. Skrējienā ir iespējams izvēlēties 1,3 km (1 aplis) distanci vai 5,2 km (4 apļi) distanci. Jebkuru no distancēm ir iespējams skriet, nūjot vai iet.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu