Jūrmalā par koru konkursa "Grand Prix" sacentīsies 10 kori no deviņām valstīm

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Kultūras pils "Ziemeļblāzma" jauktais koris "Norise"
Kultūras pils "Ziemeļblāzma" jauktais koris "Norise" Foto: ziemelblazma.riga.lv

No piektdienas, 22. septembra līdz svētdienai, 24. septembrim Jūrmalā notiks sestais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss, piedaloties koriem no deviņām pasaules valstīm – Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Vācijas, Īrijas, Bulgārijas, Indonēzijas un Latvijas.

Par Grand Prix ieguvēja titulu sacentīsies jauktais kamerkoris “Encore” no Igaunijas, Somu jauniešu jauktais koris no Somijas, jauktais koris “St Jacobs Vokalensemble” no Zviedrijas, Oslo Universitātes sieviešu koris no Norvēģijas, jauktais kamerkoris “Alumni Heidelberg” no Vācijas, Dublinas jauktais kamerkoris no Īrijas, sieviešu koris “Voices of Orpheus” no Bulgārijas, jauktais koris “Gratia Choir” no Indonēzijas, kā arī divi pašmāju kolektīvi - jauktais koris “Austrums” un jauktais koris “Norise”. Pasākums tiks translēts tiešraidē kanālā TV24 un Facebook.

Jauktā kora "Austrums" mākslinieciskais vadītājs, diriģents Ārijs Šķepasts
Jauktā kora "Austrums" mākslinieciskais vadītājs, diriģents Ārijs Šķepasts Foto: Kaspars Teilāns

Katru gadu septembra otrajā pusē konkurss Jūrmalā pulcē vairākus simtus kordziedātāju no dažādām pasaules valstīm, kā arī vietējos kormūzikas cienītājus un profesionāļus. Konkursa mākslinieciskais vadītājs, diriģents Jānis Ozols ieskicē:

“Pavisam nesen noslēgušies Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki, ar kuriem esam slaveni pasaulē. Mūsu veidotais koru konkurss turpina spodrināt Latvijas kā koru lielvalsts tēlu un ir viens no tiem notikumiem, kurā aicinām ciemos citu valstu korus, lai tiem parādītu Latviju un sniegtu ieskatu mūsu kormūzikas tradīcijās. Tas, ka uz konkursu ierodas kori no arvien dažādākām pasaules valstīm, dod ticību, ka Latvija arvien pārliecinošāk ieņem savu vietu arī uz augsta līmeņa starptautisku kormūzikas konkursu kartes.”

6. Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa mākslinieciskais vadītājs, diriģents Jānis Ozols
6. Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa mākslinieciskais vadītājs, diriģents Jānis Ozols Foto: Kaspars Teilāns

Jūrmalas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe akcentēja: “Jūrmala ir stabils konkursa partneris, kurš atbalsta un atbalstīs šo starptautisko notikumu. Jūrmalnieki kā neviens zina, ka ir dažādas vētras un dažādi viļņi, kas piestāv mūsu pilsētai. Kordziesma dod mums spēju stāvēt taisnu muguru jebkuros vējos. Jūrmala visiem saistās ar vasaru, bet arī rudenī ir spilgtās krāsas un aicinām tās izbaudīt!”

Jūrmalas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe
Jūrmalas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe Foto: Kaspars Teilāns

Koru sniegumu vērtēs profesionāla starptautiska žūrija, kuras priekšsēdētājs būs Hosu Elberdins Badiola (Josu Elberdin Badiola, Spānija), žūrijā darbosies Kaje Tannera (Kaie Tanner, Igaunja), Haralds Jers (Harald Jer, Vācija), Luka Skakabaroci (Luca Scaccabarozzi, Itālija) un latviešu komponiste Selga Mence.

Komponiste Selga Mence aizvadītā gada septembrī piedalās preses konferencē, kurā informē par 5. Starptautisko Baltijas jūras koru konkursu.
Komponiste Selga Mence aizvadītā gada septembrī piedalās preses konferencē, kurā informē par 5. Starptautisko Baltijas jūras koru konkursu. Foto: Zane Bitere/LETA

Konkursa ietvaros Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē dalībnieki tiks vērtēti trijās konkursa kārtās – Obligātās programmas un Brīvas izvēles programmas kategorijās. Obligātās programmas ietvaros visi kori izpildīs skaņdarbu no romantisma laikmeta, laikmetīgo mūziku, savas valsts tautas dziesmu unisonā, kā arī speciāli konkursam komponētu skaņdarbu. Šogad tas būs pirmajam konkursam komponētais Riharda Dubras opuss "Hail, O Star of the Ocean". Brīvās izvēles programmā koriem ir iespēja izpildīt programmu pēc savas izvēles, parādot savu skanējumu un to, kas katram izdodas vislabāk. Pieci augstāko rezultātu ieguvušie kori cīnīsies Grand Prix finālā.

Trīs augstāko vērtējumu ieguvušie kori iegūs naudas balvas: Grand Prix jeb 1. vietas ieguvējs saņems mākslinieces Gintas Grūbes veidoto Jūrmalas pilsētas kausu un Lielo balvu – 3500 eiro; 2. vietas ieguvējs – 2000 eiro naudas balvu, bet 3. vietas ieguvējs – 1000 eiro. Papildus tiks pasniegta Labākā diriģenta balva (500 eiro), Labākā obligātā skaņdarba interpreta balva (250 eiro), kā arī Skatītāju simpātijas balva no zīmola “Laima”, Labākais unisona skaņdarba interprets – balva no “Musica Baltica”, Skatuviski atraktīvākais priekšnesums – balva no “Innocent PRO” un Dzintaru koncertzāles simpātijas specbalva.

Foto: Kaspars Teilāns

Grand Prix balvu kā ik gadu veidojusi māksliniece Ginta Grūbe. Viņa stāsta: “Katru gadu konkursa Grand Prix balvu darinām citā materiālā - šoreiz no betona ar zeltītu misiņa tonējumu. Es dziedu korī, un diriģente mums mēdz teikt, ka katram korim ir vajadzīgi stingri pamati – basi, fasāde – soprāni, un protams, arī citas balss grupas. 2023. gada balvai ir arhitektoniska pieeja – tajā var saskatīt gan ēku, gan viļņus, gan romiešu sešinieku – teju visu, kas raksturo šīgada konkursu.”

Māksliniece Ginta Grūbe
Māksliniece Ginta Grūbe Foto: Kaspars Teilāns

Konkurss notiek sadarbībā ar Jūrmalas pašvaldību, Valsts Kultūrkapitāla fondu un Latvijas Gāzi. Atbalsta izdevniecība “Musica Baltica”, TV24, “Dienas mediji”, restorāns “36. līnija”, OLA Foundation, zīmols “Laima” un “Innocent PRO”.

Konkursa programma:

23. septembrī plkst. 11:00 Obligātās programmas konkursa pusfināls Dzintaru koncertzālē.

23. septembrī plkst. 16:00 Brīvās izvēles programmas konkursa pusfināls Dzintaru koncertzālē.

24. septembrī plkst. 11:00 Grand Prix fināls, Noslēguma koncerts ar viesiem –grupu “Raxtu Raxti” un konkursa uzvarētāju apbalvošana Dzintaru koncertzālē.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā, plašāka informācija festivāla tīmekļa vietnē

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu