Nākamvasar Siguldā uzstāsies Stepans Hausers no “2Cellos”

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Foto: publicitātes

Pašā vasaras briedumā, 10. jūlijā, Siguldas gleznainajā pilsdrupu estrādē kopā ar grupu un orķestri uzstāsies viens no pasaulē slavenākajiem čellistiem Stepans Hausers. Par akadēmiskās mūzikas “slikto zēnu” dēvētais grupas “2Cellos” līdzdibinātājs izziņojis savu ilgi gaidīto soloturneju, kurai dots nosaukums “Rebel with a Cello”.

Tagad pazīstams kā vienkārši HAUSER, Stepans skatītājiem sola izcilu muzikālu izrādi, kurā nedalāmi savīsies čella superzvaigznes salūtam līdzīgā ekspresija ar viņa romantisko, pat lirisko šķautni. To visu papildinās uz liela ekrāna demonstrētas atbilstīgas videoprojekcijas.

Mūzikas nerātnais romantiķis savā koncertprogrammā iekļāvis visu, ko viņa pielūdzēji iepazinuši un iemīlējuši, – sākot no ārkārtīgi populārās kompozīcijas "Beach Party", līdz muzikālo sapņu ainavām "Alone Together".

Biļetes iegādājamas visā www.bilesuserviss.lv tīklā, sākot no ceturtdienas, 30. novembra.

Kopš tā brīža, kad no jau ilgi iedibinātajām klasiskās, popmūzikas un rokmūzikas tradīcijām HAUSERs nolēma izveidot jaunu, vēl nebijušu muzikālu piedzīvojumu, viņš spēj piepildīt arēnas un koncertzāles visā pasaulē. Maikla Džeksona dziesmas "Smooth Criminal" nu jau ikoniskā instrumentālā versija padarīja HAUSERu par interneta sensāciju, kas ne tikai iekaroja miljonu sirdis un prātus, bet, kas vēl svarīgāk, nostiprināja viņa statusu kā vienam no pasaulē nozīmīgākajiem 21. gadsimta instrumentālistiem.

HAUSERa muzikālo stilu var raksturot kā eklektisku: unikāls čella virtuozitātes salūts, kas saplūst ar skaistumu un eleganci, bet vienā mirklī spēj nodemostrēt īstus roka muskuļus. Viņš vienlīdz mājīgi un nepiespiesti jūtas gan akadēmiskās, gan popmūzikas laukā, un viņam ir neparastas, gandrīz enciklopēdiskas zināšanas par abiem. HAUSERs ir tik dinamisks čellists, ka viņa plašajā repertuāra bāzē satilpst tādi kontrasti kā Lady Gaga un Čaikovskis vai Šakira un Šostakovičs. Kurš vēl klasiski izglītots čellists var lepoties ar koncertiem kopā ar Eltonu Džonu?!

Tieši tāpēc viņu kā savējo uzņem tik daudzos plašās pasaules stūros – no Karaliskās Albertholas līdz Sidnejas operai un Ņujorkas Medisonskvērgārdenai.

HAUSERam bijis gods uzstāties Romas pāvestam Franciskam, vairākiem ASV prezidentiem, karalienei Elizabetei II un tai brīdī vēl princim, bet nu jau karalim Čārlzam.

HAUSERa dabīgā muzikālā vispusība novedusi pie sadarbības ar daudzām mūzikas leģendām, tostarp Andreu Bočelli, "Red Hot Chili Peppers", Džordžu Maiklu un "Aerosmith" līderi Stīvenu Taileru. Tomēr tieši viņa intīmi personīgā, vizuāli satriecošā "YouTube" sērija “Alone Together”, kas tika iesākta 2020. gada pandēmijas laikā un kurā iekļauti viņa dzimtās Horvātijas muzikālie portreti, pārsteidza skatītājus ar savu brīnišķīgo skaistumu un kļuva par pamatu viņa pirmajam soloalbumam “HAUSER – CLASSIC”, kas ierindojās Billboard 1. vietā.

Jāatzīst, ka horvātu čella brīnumbērna panākumi nu jau sniedzas krietni tālāk par tiem daudzajiem klipiem, ko noskatījušies viņa "YouTube", "Facebook" un "Instagram" sekotāji. Dažādās mūzikas straumēšanas platformās viņa atskaņotie gabali tiek klausīti jau miljardiem reižu, un pielūdzēju skaits neapturami turpina augt. HAUSERa popularitāte slēpjas fenomenā – instrumentāls virtuozs ar tikai viņam vien raksturīgu pievilcību, pat dzīvniecisku magnētismu. Vai arī pavisam vienkārši – spēja apvienot tik dažādu paaudžu uzmanību.

HAUSERs nav vienkārši vēl viens talantīgs čellists. Viņš ir rokzvaigzne ar čellu!

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu