FOTO ⟩ Ar vērienu notikusi “Vecās dāmas vizīte” uz Čehova teātra skatuves

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Foto: Mārtiņš Vilkārsis

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra jaunākā izrāde, Frīdriha Dirrenmata “Vecās dāmas vizīte”, kas tapusi Indras Rogas režijā, savus pirmos skatītājus sagaidīja piektdienas, 1. decembra vakarā.

Izrādes režisore Indra Roga, jautāta par izrādes aktualitāti šodien, norāda, ka izrāde uzdod ļoti daudz jautājumu, kas raisa arī asociācijas ar šodienu, piebilstot, ka rodas sajūta, ka mēs esam turpat ar tiem pašiem jautājumiem, kur savulaik ir bijis pats Dirrenmats, rakstot lugu.

Čehova teātra “Vecās dāmas vizīte” nodēvēta par traģisku komēdiju, titullomu tajā uzticēta Danai Bjorkai, bet viņas centrālais partneris šajā izrādē ir aktieris Rodions Kuzmins, kurš atveido Alfrēda Illa tēlu.

Uz skatuves Čehova teātra aktieriem pievienojas arī virkne viesmākslinieku: aktieris Mārtiņš Upenieks, cirka mākslinieks Mariano Cronopio (Mariano Cronopio), dziedātāja Evilena Protektore, mākslinece Honge Žanga (Hongge Zhang) un vairāki Latvijas Kultūras akadēmijas studenti – topošie aktieri.

Izrāde “Vecās dāmas vizīte” no jauna skatupunkta uzlūko Čehova teātra pieteikto sezonas vadmotīvu – “vara”: tā stāsta par atriebības neizbēgamību, par spēku, ko anonimitāte dāvā sabiedrībai, un arī par visdīvainākajām mīlestības formām.

Foto: Mārtiņš Vilkārsis

Režisore Indra Roga izrādes radošajā komandā aicinājusi scenogrāfu Mārtiņu Vilkārsi, kostīmu mākslinieci Annu Heinrihsoni, horeogrāfi Ingu Raudingu, gaismu mākslinieku Oskaru Pauliņu un komponistu Kārli Lāci, kurš radījis jauniestudējumam oriģinālmūziku, savukārt visas dziesmas izpilda paši aktieri.

Foto: Mārtiņš Vilkārsis

“Vecās dāmas vizīte” būs piemērota skatītājiem, kas sasnieguši 16 gadu vecumu, izrāde tiks spēlēta krievu valodā, skatītājiem zālē būs pieejami titri gan latviešu, gan angļu valodā.

Čehova teātris aicina biļetes uz izrādēm iegādāties laicīgi, jo pirmssvētku un svētku laikā pieprasījums pēc biļetēm ir ļoti liels. Biļetes uz izrādi iespējams iegādāties vietnē Bilesuserviss.lv vai teātra kasē Kaļķu ielā 16.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu