Dziedātāja Agnese Dzjamko debitē ar singlu un mūzikas video "Miljardiem gadu" (1)

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Foto: Aleksandra Vdovenko

Trešdien, 3. aprīlī, ar debijas singlu “Miljardiem gadu” dziedātāja Agnese Dzjamko piesaka sevi uz Latvijas mūzikas skatuves, līdzās izdodot videoklipu, kas aicina saskatīt sievieti kā zemes un mātes simbolu.

Dziesma “Miljardiem gadu” radusies laikā, kad robežas un normas jūk, kad cilvēki sāk aizmirst pamatvērtības - to, ka cilvēks ir daļa no dabas un katrs nopietni ietekmē visu lielo ekoloģisko sistēmu. Ar šo dziesmu jaunā mūziķe izsaka pateicību mūsu zemei, kā arī jautā saviem brāļiem un māsām: “Uz kurieni mēs šobrīd dodamies?”

“Miljardiem gadu” skanējuma tapšanā piedalījusies Agnese Rakovska, kā arī producenti Armands Varslavāns un Edgars Vilcāns. Ir tapusi arī dziesmas akustiskā versija, savā skanējumā tuvāk pasaules mūzikas žanram. Ierakstā piedalījušies Agneses muzikālie draugi - ģitārists Jānis Tumpelis un perkusionists Einārs Latiševs.

Foto: Aleksandra Vdovenko

Stāsta Agnese Dzjamko: “Dziesma ir par māti Zemi. Tās pirmais pants ir ļoti personīgs, jo veltīts manai mammai, ieskicējot dokumentālus elementus no manas bērnības, kurā veidojās un nostiprinājās mana ciešā saikne ar Zemi. Man ir sajūta, ka piedzimu gluži nesen! Dzīve vēl nav pusē, bet mūs no visām pusēm gāž biedējoša informācija par nākotnes prognozēm, kādas piepildīsies, ja neko nemainīsim savā dzīvesveidā kā cilvēce kopumā. Mūzika ir brīnišķīgs instruments, kuru vēlos izmantot, lai pievērstu uzmanību šai tēmai.”

Foto: Aleksandra Vdovenko

Agnese mūzikas producēšanā izmanto pašierakstītas skaņas. Piemēram, dziesmā “Miljardiem gadu” ir piedalījies Agneses jaunākais dēls ar saviem smiekliem. Dziesmas akustiskajā versijā kā ritma elementi izmantoti mežā atrasti priežu zariņi, kā arī izmantots lauka ieraksts - meža ambience, kas veikts pērnā gada pavasarī, Agneses vecāku lauku mājās Kurzemē.

Kopā ar dziesmu “Miljardiem gadu” tiek izdots arī videoklips. Agnese stāsta: “Dziesmas videoklipā redzams sievišķais, maigais spēks, kurš var būt pavisam nevaldāms un stihisks. Sieviete kā zemes, mātes un bērna simbols. Tieši viņa ir tā, kurai ir visspēcīgākā saikne ar Zemi, un iespējams, tieši viņa arī ir tā, kura spēs mainīt nākotnes drūmās prognozes uz labu.”

Videoklipa horeogrāfijas tapšanā un filmēšanā piedalījās talantīgās dejotājas no PROX creative deju studijas: Santa Lutere, Alina Jačņeva un Hedija Jurjāne.

Komentāri (1)CopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu