Amerikāņu “pūtēji” pieskandinās kultūrtelpu “Tu jau zini kur”

TVNET
Foto: TVNET kolāža/publicitates foto

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA), Rīgas Doma kora skolas (RDKS) un Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas (JMRMV) bigbends aicina uz pavasarīgu koncertu ceturtdien, 11. aprīlī, plkst. 19 kultūrtelpā “Tu jau zini kur” Tallinas ielas kvartālā.

Šajā koncertā pieminētie kolektīvi uzstāsies kopā ar viesmāksliniekiem – ASV trombonistu Pītu Madsenu (Pete Madsen) un saksofonistu Metjū Storī (Matthew Storie).

Klausītājus gaida brīnišķīga tikšanās ar bigbenda mūzikas klasiku, turklāt vakara viesmākslinieki izcili zina, kā to interpretēt, jo abiem mūziķiem šis repertuārs ir tikpat tuvs kā mums tautasdziesma.

Programmā iekļauts gan Džona Koltreina (John Coltrane) slavenais skaņdarbs “Central Park West”, gan Ričarda Rodžersa (Richard Rodgers) “Spring Is Here” un citas klasiskas melodijas.

Veidojot koncerta programmu, Pīts Madsens tajā ir iekļāvis arī skaņdarbus, kas sasaucas ar diksilenda ēras pirmsākumiem. Tāpat būs dzirdama šobrīd aktuālā amerikāņu komponista, aranžētāja un saksofonista Rika Hirša (Rick Hirsch) mūzika.

Gaidāmo koncertu raksturo Guntis Majevskis, bigbenda dalībnieks un JVLMA Džeza saksofona spēles 2. kursa students:

“Divi fantastiski, harismātiski, virtuozi amerikāņu mūziķi – Pīts Madsens un Metjū Storī – priecēs klausītājus ne tikai ar JVLMA/RDKS/JMRMV bigbenda diriģēšanu un savām aranžijām, bet arī ar savu iespaidīgo trombona un tenora saksofona spēli.”

Foto: Publicitātes foto

JVLMA un Rīgas Doma kora skolas bigbends izveidots 2018. gada janvārī, un tā vadītājs ir saksofonists un komponists Dāvis Jurka, kurš arī pats absolvējis JVLMA un studējis citviet Eiropā.

Kopš 2022. gada JVLMA un RDKS apvienotajam sastāvam pievienojās arī Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas (JMRMV) jaunie mūziķi. Bigbends ir kopsadarbības projekts ar RDKS Džeza nodaļas un JMRMV audzēkņiem.

Nepalaid garām!

Uz augšu