Grupa “Tumsa” publicē jaunu dziesmu un video “Nemiera kaijas” (1)

TVNET
Foto: Toms Bokums/MicRec

Grupa “Tumsa” turpina darbu pie rudenī gaidāmā studijas albuma, kurš grupas raibajā vēsturē būs jau septītais. Šonedēļ publicēts jaunākais veikums – dziesma “Nemiera kaijas”. Tās autori ir grupas “Tumsa” dibinātājs un kopš 1991. gada arī nemainīgs šī kolektīva basģitārists Jānis Daugalis un grupas jaunais solists Jānis Dreimanis, kurš savulaik dziedājis grupās “Vietu nav” un “Dawn Town”.

Par dziesmas vēstījumu grupas dalībnieki stāsta: “Laikā, kad viss notiek nedaudz par ātru, dziesma “Nemiera kaijas” aicina uz mirkli apstāties, apdomāties, paskatīties uz visu no malas. Dažreiz jau mēs paši esam kā “nemiera kaijas”­­ – nepacietīgi un neiecietīgi pret līdzcilvēkiem. Mums, kā liepājniekiem, vieta, kur tikt galā ar savām domām, pārdomāt padarīto, ir jūra. Tur varam stāties aci pret aci ar savām “nemiera kaijām”, un vislabāk to ir darīt kopā ar tuvajiem cilvēkiem.”

Dziesma ierakstīta studijā “Factory Sounds” sadarbībā ar vairāku “Tumsas” iepriekšējo albumu producentu Gintu Stankeviču. “Tumsas” mūziķi visus instrumentus studijā ieskaņojuši paši, ieskaitot bungas. Tas ļāvis saglabāt grupai raksturīgo viegli smagnējo, bet dzīvi pulsējošo skanējumu.

Video filmēts Liepājas pludmalē, tostarp restorānā “7. līnija”. Par to paldies Jevgēnijam Mordvinovam. Daļa video filmēta mēģinājumu telpā “Lighthouse Studio”. Par to paldies Jānim Dreiblatam. Klipā piedalās arī vijolniece Katrīna Fabriciusa un grupas dalībnieku bērni Gustavs Daugalis, Daniels Bodnarčuks un Elīza Bodnarčuka.

Foto: Toms Bokums/MicRec

Grupa “Tumsa” dibināta 1991. gada 4. janvārī. Tad Jānim Daugalim vēl bija tikai 13 gadu. Viss sākās ar to, ka Jānis sava bērnības drauga Mārtiņa dzimšanas dienā piedāvāja dibināt grupu citam bērnības draugam Gintam Jurķim. Sākotnējā doma bijusi spēlēt britu supergrupas “Depeche Mode” stilā, jo abi ir šīs grupas fani. Tai pašā pasākumā piedāvājums tika izteikts abu kopējam draugam Raimondam Drozdam, kurš arī piekrita, un grupa “Tumsa” bija tapusi. Vēlāk grupai pievienojās ģitārists Krists Brūvers.

Foto: Toms Bokums/MicRec

Pirmajā grupas sastāvā muzicēja Jānis Daugalis (balss), Gints Jurķis (bungas), Raimonds Drozda (bass), Krists Brūvers (ģitāra). Pirmā uzstāšanās – festivālā “Mēs Liepājai ‘93”. Turpmākajos gados grupa piedzīvojusi vairākas sastāva maiņas. No 1994. gada līdz savai pāragrajai aiziešanai 2011. gadā grupas solists bija Mārtiņš Freimanis. Šis arī uzskatāms par grupas lielāko panākumu un radošo veiksmju laiku. Neilgi pēc Mārtiņa došanās mūžībā solista vietu ieņēma dziedātājs Valters Frīdenbergs, kurš pēc smagas slimības devās mūžībā 2018. gadā.

Tuvākie grupas “Tumsa” koncerti:

17. maijs, Rīga, Tallinas ielas kvartāla koncertvieta “Angārs” (kopā ar grupu “Linga”);

6. jūlijs, Šlokenbekas muiža, pasākums “Jaudīgi ar savējiem” (kopā ar grupām “Dakota”, “Linga” un “Opus Pro”);

13.jūlijs, Sigulda;

10. augusts, Aizpute.

Nepalaid garām!

Uz augšu