Krievija izveidojusi Grāmatu ekspertu padomi, kura jau sākusi aizliegt dažādu autoru darbus (1)

TVNET
Džeimsa Boldvina, Maikla Kaningema un Vladimira Sorokina romāni, kuri pakļauti Krievijas Grāmatu ekspertu padomes cenzūrai.
Džeimsa Boldvina, Maikla Kaningema un Vladimira Sorokina romāni, kuri pakļauti Krievijas Grāmatu ekspertu padomes cenzūrai. Foto: TVNET kolāža

Krievijā izveidota Grāmatu ekspertu padome, kuras pārstāvju varā ir noteikt, vai publicētās grāmatas atbilst likumam. Pārkāpumu gadījumā padome sniedz ieteikumus to konfiskācijai, informē medijs "Vedomosti".

Padome tika izveidota, pamatojoties uz Krievijas Grāmatu savienības iniciatīvu (RKS). Centra ekspertu pulku veido pārstāvji no Federālā sakaru, informācijas tehnoloģiju un plašsaziņas līdzekļu uzraudzības dienesta “Roskomnadzor”, Krievijas Vēstures biedrības, Krievijas Militārās vēstures biedrības, Krievijas Pareizticīgās baznīcas, Krievijas musulmaņu garīgās pārvaldes, Krievijas Ebreju kopienu federācijas, Krievijas Juristu asociācijas, Krievijas Izglītības akadēmijas, Gorkija literatūras institūta un citām iestādēm.

Padomes funkcijās ietilpst LGBTQ+ "propagandas" likumu pārkāpumu identificēšana Krievijas Federācijā izdotajās grāmatās – izņemot izglītojošo, normatīvo un oficiālo literatūru. Minēto izņēmumu gadījumā galīgo lēmumu par grāmatu izņemšanu no apgrozības pieņem izdevējs, norāda RCS pārstāvis.

Pēc jaunizveidotās padomes ieteikuma tika pārtraukta krievu rakstnieka Vladimira Sorokina romāna "Mantojums", amerikāņu autora Maikla Kaningema romāna "Māja pasaules malā" un vēl viena amerikāņu autora Džeimsa Boldvina romāna "Džovanni istaba" pārdošana.

Izdevniecība “Corpus”, kas ir daļa no grāmatizdevēju konglomerāta “AST” un kura publicēja Vladimira Sorokina romānu, saziņā ar mediju Meduza paudusi ļoti kodolīgu viedokli:

"Šeit nav daudz ko komentēt, jūs paši zināt un saprotat visu. Paldies, ka lasījāt un lasījāt. Mēs zinām, ka jūsu ir daudz."

Februāra beigās kļuva zināms, ka bankai “Sberbank” piederošais tirgus “Megamarket” ir izņēmis no pārdošanas vairāk nekā 250 grāmatas saistībā ar "LGBTQ+ propagandu". “Sberbank” preses dienests ziņoja, ka konfiscējamo grāmatu saraksts, kas tiek izplatīts internetā, tika sastādīts 2022. gada decembrī saistībā ar likuma pieņemšanu, kas aizliedz LGBTQ+ "propagandu" internetā.

Nepalaid garām!

Uz augšu