Likteņdārzā notiks koncertuzvedums “Likteņzīmes. Māra Zālīte”

TVNET
Dzejniece, dramaturģe un rakstniece Māra Zālīte.
Dzejniece, dramaturģe un rakstniece Māra Zālīte. Foto: Evija Trifanova/LETA

Sestdien, 15. jūnijā, plkst. 19.00 Likteņdārzā, gana neparastā vietā – uz Saieta nama jumta norisināsies literāri muzikālā cikla “Likteņzīmes” pirmais koncertuzvedums “Likteņzīmes. Māra Zālīte”.

Ievērojamās dzejnieces, dramaturģes un sabiedriskās darbinieces Māras Zālītes daiļrade kā ievads koncertciklam nav izvēlēta nejauši. Jau kopš 2005. gada, kad mecenāts, uzņēmējs Vilis Vītols sāka pulcēt ap sevi Latvijas personības, lai kopīgi realizētu ideju par Likteņdārza tapšanu pussalā pie Kokneses, Māra Zālīte bija ideju atbalstītāju pulkā. Un ne tikai.

Likteņdārzs no putna lidojuma. 
Likteņdārzs no putna lidojuma. Foto: I. Pugačovs

Dzejniece brīvprātīgi strādāja, atbalstīja un iesaistījās Likteņdārza tapšanas procesa pirmsākumos. Būdama Sibīrijas bērns, rakstniece caur savu būtību dziļi izprata šīs vietas nozīmīgumu nākotnē. Likteņdārzam jākļūst par skaistu vietu, kurā pulcētos tās latviešu dvēseles, kas izkaisītas pasaules plašumos.

Māras Zālītes pārliecība nav mainījusies arī šodien:

“Bet, dvēsele, saki – ja radītu mēs visi te Daugavas vidū Dvēseļu dārzu un sacītu – nāc, zudusī dvēsele mājās, nāc Likteņdārzā un esi kopā ar mums! Lapu šalkās un datoru ekrānos. Ziedu smaržās un datu bāzēs. Teic, vai tu nāktu? Stāstīt tuviem un tāliem, un mācīt. Stiprināt, spēcināt mūs! Saki, vai tu nāktu?

– Tad es nāktu. Tad pārnāktu dziedādam’.”

Koncertā skanēs Jāņa Lūsēna, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa, Mārtiņa Brauna un Ulda Marhileviča komponētās dziesmas ar Māras Zālītes vārdiem. Atmodas gados Latvijā tās stiprinājušas un iedvesmojušas daudzus patriotiski noskaņotus Latvijas iedzīvotājus. Šobrīd, kad tik netālu no Latvijas notiek karš, gaišais un pārdomu pilnais koncerts aicinās ikvienam ieskatīties savā dvēselē un atgādinās, cik ļoti svarīga mums katram ir iegūtā Latvijas neatkarība.

Koncertuzvedumā piedalīsies: Māra Zālīte, Artūrs Skrastiņš, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Elvijs Bušs, Kristiāna Stirāne, Līva Kalniņa, Juris Kristons un Ernests Mediņš.

Pasākuma organizatori aicina ņemt līdzi spilvenus un sedziņas sēdēšanai, kā arī pledus, siltas drēbes, lai vakara stundās būtu ērta pasākuma baudīšana. Lietus gadījumā koncerti notiks Saieta namā.

Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” tīmekļa vietnē.  Bērniem līdz 8 gadu vecumam pasākumā ieeja par brīvu.

Nepalaid garām!

Uz augšu