Valmieras teātra pārbūve tuvojas noslēguma fāzei

TVNET
Foto: Publicitātes foto/VNĪ

Valmieras teātra vērienīgie pārbūves darbi strauji tuvojas noslēgumam. Šobrīd gandrīz 95% no projektā paredzētajiem darbiem ir paveikti, un teātris jau septembrī sagaidīs savus apmeklētājus atjaunotajās telpās, informē VAS “Valsts nekustamie īpašumi” valdes locekle Jeļena Gavrilova.

Jeļena Gavrilova uzskaita paveiktos darbus: “Teātrim veikti būtiski uzlabojumi, kas skar ne tikai estētiskos un arhitektoniskos aspektus, bet arī tehnisko un energoefektivitātes nodrošinājumu. Administratīvās ēkas modernizācijas darbi ir pabeigti - izvietotas jaunas inženiertehniskās komunikācijas, veikta grīdu, sienu, durvju, griestu izbūve un apdare, kā arī izbūvēti trīs lifti.

Foto: Publicitātes foto/VNĪ

Ēkas pārējās daļas renovācija norit pilnā sparā. Tiek veikta izbūvēto inženiertehnisko sistēmu un komunikāciju testēšana, kā arī sienu, grīdu un griestu izbūve un apdare, savukārt ēkas priekšpagalmā gar Lāčplēša ielu aktīvi norisinās labiekārtošana. Svarīgs solis bija liftu izbūve, kas nodrošinās piekļuvi teātrim arī cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem.”

Foto: Publicitātes foto/VNĪ

Būvniecības darbu laikā liela uzmanība tika pievērsta energoefektivitātes uzlabošanai. Apgaismojuma risinājumi ir pilnībā modernizēti, izmantojot energoefektīvas tehnoloģijas.

Siltināti jumti, cokols un ārsienas, nomainīti logi un ārdurvis, kā arī izbūvēts jauns siltummezgls, siltumapgādes sistēma ar jauniem sildķermeņiem, ventilācijas un gaisa dzesēšanas sistēmas. Šīs pārmaiņas ievērojami samazinās enerģijas patēriņu, nodrošinot komfortu gan teātra darbiniekiem, gan apmeklētājiem.

Foto: Publicitātes foto/VNĪ

Nozīmīgs ieguvums ir jaunā black box zāle (Jaunā zāle), kas teātrim aizstās bijušo Mansarda zāli, lai tāpat kā pirms rekonstrukcijas teātris varētu turpināt pilnvērtīgi darboties trijās zālēs.

Rekonstrukcijas rezultātā visas zāles būs skatītājiem ērtas un darbiniekiem - funkcionālas. Papildus tam Lielajā zālē veikti ievērojami uzlabojumi, tostarp izbūvētas akustiskās sienas, demontētas vecās ložas un to vietā izvietotas jaunas sēdvietu rindas, nodrošinot ērtākas vietas skatītājiem, kā arī veikta akustiskās cilpas instalācija.

Foto: Publicitātes foto/VNĪ

Valmieras drāmas teātra ēka, celta 1996. gadā pēc arhitektu Modra Ģelža, Olitas Upacieres un Jura Guseva projekta, vietā, kur reiz atradās Latviešu biedrības nams. Šī iespaidīgā mūra būve ar divām zālēm, teātra muzeju, mākslas salonu un kafejnīcas telpām ir ne vien kultūrvēsturiski nozīmīgs objekts, bet arī spožs sava laikmeta modernās arhitektūras piemērs.

Foto: Publicitātes foto/VNĪ

Teātra ēka atrodas Sv. Sīmaņa luterāņu baznīcas tiešā vizuālās uztveres zonā, piešķirot tai īpašu nozīmi un neatkārtojamu auru. Papildus tam, tā ietilpst arī Valmieras Sv. Sīmaņa luterāņu baznīcas un Valmieras pilsdrupu un pilsētas viduslaiku nocietinājumu aizsardzības zonā, kas ir valsts nozīmes arhitektūras pieminekļi.

Foto: Publicitātes foto/VNĪ

VDT pārbūves laikā saglabāta izcilā arhitekta Modra Ģelža projektētā administratīvā korpusa ēka, savukārt, tehniski un vizuāli novecojušās piebūves nojauktas, modernizējot un veidojot lakoniskus, mūsdienīgus apjomus jumta izbūvju vietā. Šī pārveide ievērojami palielinās ēkas administratīvās daļas kapacitāti, radot vienotu un estētiski pievilcīgu koptēlu, kas organiski iekļaujas pilsētvidē no visām skatu perspektīvām.

Foto: Publicitātes foto/VNĪ

Nepalaid garām!

Uz augšu