Pēc vētras postījumiem atkal darbojas “Tērvetes tīklu parks”

TVNET
"Tērvetes tīklu parks" pēc rekonstrukcijas darbiem 2024. gada vasarā.
"Tērvetes tīklu parks" pēc rekonstrukcijas darbiem 2024. gada vasarā. Foto: Publicitātes foto

Ģimeņu iecienītās atpūtas vietas “Tērvetes tīklu parks” un šķēršļu trase “Tarzāns” ir atsākuši savu darbību pēc pagājušā gada augusta vētras, kad tika salauzti 90% parka nesošo konstrukciju – koki un stabi, uz kuriem izveidotas atrakcijas vairākus metrus virs zemes. Abi parki gaidīs līgotājus arī svētkos.

Tērvetē pēc 2023. gada augusta vētras abi blakus esošie parki uz nenoteiktu laiku bija slēgti apmeklētājiem, taču šogad, visu ziemu strādājuši un veikuši atjaunošanas darbus, atkal aicina ģimenes ar bērniem atpūsties svaigā gaisā.

"Tērvetes tīklu parks" pēc vētras postījumiem 2023. gada augustā. 
"Tērvetes tīklu parks" pēc vētras postījumiem 2023. gada augustā. Foto: Publicitātes foto

Parkos saglabātas pamata izklaides un izveidotas jaunas, vēl aizraujošākas trases un atrakcijas gan lieliem, gan maziem.

"Tērvetes tīklu parks" pēc vētras postījumiem 2023. gada augustā.
"Tērvetes tīklu parks" pēc vētras postījumiem 2023. gada augustā. Foto: Publicitātes foto

Parka būvnieka ekspertīzē tika secināts, ka parku iepriekšējā izmērā nav iespējams atjaunot, ir jāveic izmaiņas parkā, par kurām stāsta viens no “Tērvetes tīklu parka” dibinātājiem Rūdolfs Šeibe: “Mēs bijām grūtas izvēles priekšā ‒ samazināt parka teritoriju vai pilnībā veidot parku no nulles, kas mums prasītu visu 2024. gada sezonu.

Tika pieņemts lēmums saglābt glābjamos tīklu laukumus un atrakcijas, par kurām visvairāk jūsmoja parka apmeklētāji: bumbu baseins, divu stāvu koka namiņš, batuti un lielo bumbu laukums.

Diemžēl laukumu, kurā bija māja kokā, un tā blakus laukumu nācās uz šo sezonu slēgt. Nākamajā sezonā ir plāni parku paplašināt iepriekšējos vai pat vēl lielākos izmēros, nekā tas bija sākumā, jaunajos laukumos ieviešot nebijušus atrakciju elementus.”

"Tērvetes tīklu parks" pēc rekonstrukcijas darbiem.
"Tērvetes tīklu parks" pēc rekonstrukcijas darbiem. Foto: Publicitātes foto

Šķēršļu parkā “Tarzāns” ir deviņas trases, no tām atjaunotas un pārveidotas divas zaļā līmeņa trases (3‒4 m augstumā), divas zilā līmeņa trases (4‒6 m augstumā) un sarkanā trase (6‒8 m augstumā), stāsta “Tarzāna” vadītājs Gatis Fromanis. “Pagājušajā gadā koki tika sagāzti krustām šķērsām, bija jāpārveido visas trases.

Sākumā mēs visu demontējām, kas bija nopostīts, un blakus mežiņā un uz vētras neskartajiem kokiem tika izveidots jauns parks ar jaunām trasēm.

Melno trasi pēc vētras neatjaunojām, tās princips ir būt ļoti augstu ar ļoti grūtiem šķēršļiem, bet mūsu klienti vairāk ir bērni, kas nav tik asu izjūtu cienītāji, izņemot atsevišķus gadījumus. Melnās trases vietā mēs izveidojām trošu nobraucienu trasi (Tiroliešu trasi), kas sastāv no trīs skaistiem trošu nobraucieniem, no kuriem garākais ir 75 m. Tā ir viegla trase, kurā nobraucienus var veikt visi no 10 gadu vecuma. Ja nav vējains, šo trasi var veikt arī jaunāki bērni. Mazo bērnu trasītes (3‒6 gadi) nebija izpostītas, tās ir atjaunotas un mazliet pilnveidotas.”

Foto: Publicitātes foto

Parku teritorija ir labiekārtota vieta, kur svinēt ikdienu un svētkus svaigā gaisā ģimenes lokā. Tajā ir arī ugunskura un grila vieta, soliņi ar galdiņiem, kas visiem parka apmeklētājiem ir bez maksas. Turklāt automātos nopērkami siltie dzērieni un uzkodas.

“Tērvetes tīklu parks” un “Tarzāns” izveidoti 2020. gadā.

Nepalaid garām!

Uz augšu