Šodienas redaktors:
Krista Garanča
Iesūti ziņu!

Georga Rubeņa grāmata “Gulbju nakts” – par sapņiem kā veidu, kā dvēsele sazinās ar mums

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Laikā, kad skats aiz loga tā vien mudina vairāk ielūkoties sevī, apgādā “Zvaigzne ABC” nācis klajā kontemplācijas skolotāja Georga Rubeņa darbs “Gulbju nakts” – ceļvedis neparastajā sapņu pasaulē, kurā redzētais un piedzīvotais var kļūt par atslēgu uz mūsu iekšējo pasauli.

Zinātnieki izpētījuši, ka miegā pavadām aptuveni trešo daļu dzīves un, atceramies tos vai ne, ik nakti redzam arī sapņus. Lai gan nereti cilvēki sapņus uztver visai pavirši – sak, tādi nejauši izkārtoti dienas iespaidu fragmenti vien ir, – Georgs Rubenis ir pārliecināts: cilvēki, kas pret sapņos piedzīvoto izturas nopietni, agrāk vai vēlāk rod tajos būtiskas atbildes uz saviem nomoda dzīves jautājumiem.

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

To apliecina arī daudzās senās civilizācijas, kurās sapņiem ierādīta nozīmīga vieta. Grāmatā aplūkota sapņu izpratne Senajā Ēģiptē, Grieķijā, Ķīnā, Indijā, ķeltu, senskandināvu, baltu cilšu un Amerikas pirmiedzīvotāju vidū. Autors apraksta arī to, kā sapņus uztvēra kristīgā laikmeta cilvēki un lielie domātāji, kas radīja un attīstīja psihoanalīzes un patības psiholoģijas idejas.

Raksta foto
Foto: Shutterstock

Sapnis kā bezapziņas mēģinājums sazināties ar apziņu, sapnis kā dvēseles dialogs – šādi to saredz grāmatas autors. Viņš norāda, ka dvēsele ar mums runā nevis tieši, bet gan tēlu, simbolu un arhetipu valodā. Ikviens var daudz iegūt savai izaugsmei, brīvākai un pilnīgākai dzīvei, nonākt pie jauniem risinājumiem, idejām un iedvesmas, iemācoties atšifrēt sapņa vēstījumu. Taču kā to izdarīt? Tam noderēs grāmatā izklāstītās daudzveidīgās praktiskās metodes, starp kurām katrs var atrast tieši sev piemērotākās.

Raksta foto
Foto: Shutterstock

Īpaša grāmatas sadaļa veltīta vairāku cilvēku sapņu stāstījumam. Arī sastapšanās ar svešiem sapņu tēliem var bagātināt mūsu izpratni par sevi – ne velti daudzās tradīcijās pazīstama dalīšanās ar sapņiem, to pārrunāšana, izspēlēšana, iedzīvināšana.

Raksta foto
Foto: Shutterstock

Viena no grāmatas pirmajām lasītājām, žurnāliste Nellija Ločmele saka: “Sapņi ir stāsts mums pašiem par sevi, un to jēgu var atklāt ar vērību un darbu. Georgs Rubenis ir atradis aizraujošu veidu, kā pastāstīt par šī īpašā darba metodēm un šo metožu radītājiem. Iespējams, visinteresantākie pārsteigumi gaida tos, kuri domā, ka nekad nesapņo.”

Georgs Rubenis ir kontemplācijas skolotājs, Integrālās izglītības institūta lektors, “Soulcraft” retrītu, semināru un grupu nodarbību vadītājs. Gan personiski, gan profesionāli daudz strādājis ar sapņiem un iztēli.

Pieejama arī e-grāmata.

Nepalaid garām!

Uz augšu