Šodienas redaktors:
Krista Garanča
Iesūti ziņu!

Kādus atklājumus piedzīvot Rīgas muzejos

"Šobrīd uz Melngalvju namu skatos pavisam citām acīm – kā uz Rīgas sirdi, kas tika iznīcināta un tad radīta no jauna, pateicoties lielai entuziastu uzstājībai un neatlaidībai," raksta Lelde Jauja.
"Šobrīd uz Melngalvju namu skatos pavisam citām acīm – kā uz Rīgas sirdi, kas tika iznīcināta un tad radīta no jauna, pateicoties lielai entuziastu uzstājībai un neatlaidībai," raksta Lelde Jauja. Foto: Lelde Jauja

Muzeji vairs nav drūmas iestādes, kurās gadu desmitiem ilgi vitrīnās izvietoti garlaicīgi priekšmeti, kuriem var kaitēt par viens "nepareizs" skatiens. Tagad muzeji kopumā ir nodēvējami par īstu Muzejlendu – tie ir gaiši, smaržīgi, ekspozīcijas zāļu pārziņi ir smaidīgi un atsaucīgi, laipni atbild uz apmeklētāju jautājumiem un pat ļauj pasēdēt savā krēslā, ja ir radusies spiedīga nepieciešamība.

Pēdējo divu mēnešu laikā ieklīdu trijos dažādos Rīgas muzejos, un katru reizi muzeja apmeklējums man bija kā pabūšana sestajās (jo septītās būtu pārspīlējums!) debesīs.

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā pat pabiju veselas trīs reizes – pirmajā reizē savā nodabā izstaigāju fotogrāfam Jānim Gleizdam veltīto izstādi (tā apskatāma līdz 30. martam), otrreiz aizgāju uz izstādes kuratoru Annas Volkovas un Vladimira Svetlova vadīto tūri, kuras laikā dabūjām uzzināt to, kas izstādē palicis "aiz kadra". Ekskursijas noslēgumā kuratori aicināja muzejā jau pavisam

Nepalaid garām!

Uz augšu