LKDAF pārstāvji vēstulē pauduši nostāju, ka reģionālo bibliotēku ietekmi uz laukos dzīvojošās sabiedrības daļas dzīves kvalitāti nav iespējams izmērīt konkrētos skaitļos, tāpat kā nav iespējams aritmētiski izteikt šīs pašas sabiedrības intelektuālo un pilsonisko atdevi novadam.
«LKDAF ar bažām seko līdzi notikumiem Limbažu novadā, kurā pašvaldība nolēmusi būtiski samazināt pagastu bibliotēku skaitu ar pamatojumu, ka tādā veidā varēs ieekonomēt novada finanšu līdzekļus,» teikts LKDAF vēstulē.
Federācijas ieskatā reģionālo bibliotēku slēgšana vai to darbalaika saīsināšana norāda uz to, ka pašvaldības aiz skaitļiem neredz cilvēkus - nedz darbiniekus, nedz arī sava novada iedzīvotājus.
Ņemot vērā Latvijas pagastu bibliotēku iesaisti reģionālās kultūras dzīvē, sabiedrības informēšanā un izglītošanā, kā arī tajās līdz šim ieguldītos finanšu līdzekļus projekta «Trešais tēva dēls» realizēšanā, LKDAF aicina Kultūras ministriju (KM) un LPS nepieļaut turpmāku bibliotēku slēgšanu vai to darba slodzes samazināšanu.
Ietaupīt uz bibliotēku rēķina
Kā ziņots, KM par satraucošiem uzskata atsevišķu pašvaldību plānus ietaupīt uz bibliotēku rēķina, tāpēc rosinājusi Latvijas Bibliotēku padomes un LPS tikšanos, kurā pārrunātu atsevišķu pašvaldību ieceres samazināt novada bibliotēku darba laiku, informēja ministrijā.