Alekša ielā dzīvoju kopš bērnības un esmu iepazinusi visus tās niķus un stiķus, tomēr pretēji izplatītākajiem stereotipiem par tumšajām Sarkandaugavas ielām Alekša iela ir samērā klusa un mierīga. Īso Sarkandaugavas ieliņu jau kopš bērna kājas esmu asociējusi ar Vizmas Belševicas romānā «Bille» aprakstīto Vārnu ielu – tās pašas noplukušās mājiņas, nabadzīga paskata ļaudis un vīri, kas, kunga prātā streipuļodami pāri ielai, skaļi domā un nobar bērnus, kas spēlējas uz ietvēm. Un, kā izrādās, ne man vienīgajai Alekša iela ir šķitusi līdzīga Vārnu ielai – šeit pirms diviem gadiem arī tika uzņemtas dažas ainas filmai «Bille».
Alekša iela sākas Tilta un Sīmaņa ielas krustojumā – šeit ielu teju sveicina kāda savāda, nenosakāmas funkcijas būve ar pilij līdzīgu jumtu un māja ar lielu pagalmu un brūnu sētu. Tikai 400 metrus īsā ieliņa beidzas krustojumā ar Tilta ielu, kuru noslēdz slavenais Alekša skvērs ar visu brīvdabas vingrotavu. Alekša ielas sastāvā atļaušos iekļaut arī Aivara Neibarta jeb Ņurbuļa namiņu, kur joprojām dzīvo Neibarta sieva Sarmīte, kas, starp citu, pirms daudziem, daudziem gadiem ir bijusi arī mana auklīte.
Pašas Alekša ielas sākumā atrodas slavenā sēta, kura iekļuvusi filmas «Bille» ainās kā «Zilvera vīna darītava».
Lai arī filmēšanas dienās sēta bija īpaši glīti sapucēta, tomēr ikdienā tā ir cieši aizvērta, bet, kas tajā notiek un uz kurieni ved mazās kāpnītes pagalma iekšpusē, man vienmēr ir raisījis neizpratni, taču daži kaimiņi mēļo, ka tur atrodas galdnieku darbnīca. Arī nostāk no koka sētas turpinās pirmskara laiku koka un ķieģeļu mājiņu svīta un pāris padomju laiku sērijveida namu ar leģendāriem iekšpagalmiem ielas kreisajā pusē. Tieši šajos iekšpagalmos dažkārt mēdz blandīties pusaudži un ne pārāk augsta ranga sabiedrības pārstāvji, kas aiz sevis mēdz atstāt gan kādu neizteiksmīgu grafiti uz māju sienām, gan tukšas grādīgo dzērienu pudeles.