Cēsīs sarunu festivāls «Lampa»

LETA
Cēsīs sarunu festivāls «Lampa»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Evija Trifanova / LETA

Šodien Cēsu pils parkā turpināsies sarunu festivāls «Lampa», kura programmā paredzēti vairāk nekā 270 pasākumi latviešu, krievu un angļu valodā, informē pasākuma pārstāvji.

Pasākuma programmā iekļauti vairāki desmiti notikumu, jau sākot no plkst.9. Visas dienas garumā līdztekus vienam otram dažādās norises vietās Cēsu pils parkā būs iespēja iesaistīties sarunās par uzticēšanos un citām Latvijai un pasaulei nozīmīgām tēmām, vēlēšanu gaidās tikties ar politisko partiju līderiem, iesaistīties praktiskās darbnīcās un mākslinieciskās performancēs, kā arī ļauties daudziem citiem piedzīvojumiem.

 

A post shared by Andris Krūmiņš (@andriskr) on

Šogad festivālā sasniegts rekordliels pasākumu skaits - 235 rīkotāji papildinājuši festivāla programmu ar 275 pasākumiem. Šī gada programmas jaunums ir «Politiskā arēna», kur brīvā gaisotnē būs iespējams aprunāties ar politiķiem, kā arī īpaša jauniešu programma «Īssavienojums», kas aicinās gan uz prātīgām sarunām, gan piedzīvojumiem - naksnīgu pārgājienu, «mītapiem» ar sociālo tīklu zvaigznēm un arī pasākumiem mājā, kas uzbūvēta kokā.

Sarunu festivāls šogad tiks aizvadīts uzticēšanās zīmē, tādēļ arī nozīmīga sarunu daļa būs veltīta tieši uzticēšanās tēmai. Paredzētas diskusijas par uzvedības ekonomikas nākotnes prognozēm un mūsu ģeogrāfiskajā stāvoklī tik svarīgo uzticēšanos starp austrumiem un rietumiem. Sabiedriski aktīvajiem būs iespēja pašiem izveidot pašvaldības budžetu, diskutēt par publisko iepirkumu lietderību un izmeklēt finanšu noziegumus, bet tehnoloģiju aizrautie varēs kopīgi vērties nākotnes melnajā spogulī. Plānots diskutēt par izglītību no visdažādākajiem aspektiem un skatupunktiem.

Paredzēts arī spriest par to, kurš būvēs Latvijas ilgtspējīgu attīstību, iepazīties ar partiju solījumiem. Festivālu papildinās arī kultūras programma - improvizācijas izrādes, akustiskie koncerti, tikšanās ar Imanta Ziedoņa ideju turpinātājiem, došanās nakts pārgājienā vai atpūta Cēsu pils parkā.

Pasākums tradicionāli noslēgsies ar «Cepienu», kas šogad veltīts vēlēšanām. Sestdienas vakarā uz skatuves «DOTS» kāps bariņš pašmāju komiķu, kuri pievērsīsies politikas procesiem Latvijā.

Pēc «cepiena» centrālajā laukumā paredzēts turbofolka ansambļa «Oranžās brīvdienas» koncerts.

 

A post shared by Vita Skuja (@dr.skuja) on

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu