Festivāls «Latvijas Goda aplis» aicina uz Tukuma novadu

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Latvijas simtgades svinēšanas festivāls «Latvijas Goda aplis» turpina apceļot un godināt valsts novadus. No 13. līdz 15. jūlijam tas aicina uz Tukuma novadu, kur norisināsies «Rožu svētki». Tajos ar bungu skaņām un uguns gaismām uzstāsies arī krāšņā ielu teātra grupa «Spark Drummers» no Lielbritānijas.

«Rožu svētku» centrālie notikumi Tukumā sāksies 14. jūlijā pulksten 9.00 ar pilsētas modināšanu Brīvības laukumā un turpināsies visas dienas laikā, vakarā pēc pulksten 22.00 kulminējot ar «Rožu nakts» balli un gaismu performanci «Gaismas roze naksnīgajā Tukumā pirms 100 gadiem». Pilsētas ielās un pagalmos tiks iedegti lukturi, bet Tukuma baznīcās būs iespēja izbaudīt to senatnīgo elpu sveču gaismā. Savukārt pie Tukuma ev. lut. baznīcas būs vērojamas speciāli svētkiem sagatavotas gaismu projekcijas.

No pulksten 23.30 Pauzera pļavā savu skaņas un uguns gaismu performanci «Baltās rožu sardzes šovs» uzsāks efektīgie britu ielu mākslinieki «Spark Drummers», kuri virzīsies uz pilsētas Brīvības laukuma pusi, lai pulksten 1.00 tur noslēgtu svētku dienas programmu «Kad rozes uzzied pilsētā...».

«Spark Drummers» uzstāšanās ietver gan statiskus, gan kustībā veiktus priekšnesumus, kā arī interakciju ar publiku. Brīžiem izpildītāji pat mēdz ielenkt auditoriju, tādējādi panākot efektu, ka atrodies pašā priekšnesuma epicentrā. Katra «Spark Drummers» uzstāšanās ir unikāla, jo saistīta ar improvizatorisku un meistarīgu pielāgošanos konkrētajai videi. Apvienības piedāvātās ritma un gaismas saspēles jau sajūsminājušas publiku daudzās pasaules vasltīs, līdz ar to, ir skaidrs, ka Tukuma iedzīvotāji un viesi nebūs izņēmums. Vairāk par apvienību «Spark Drummers» var uzzināt tās mājas lapā worldbeatersmusic.com internetā.

Rožu svētki Tukumā tiek svinēti katru otro gadu, tiem mijoties ar Tukuma pilsētas svētkiem. Vairāk par šā gada Rožu svētkiem iespējams uzzināt to Facebook profilā «Rožu svētki Tukumā» jeb facebook.com/rozusvetki.

Festivālu «Latvijas Goda aplis» rīko biedrība «Staro 100». Šis pasākums tapis sadarbībā ar Tukuma novada pašvaldību. Plašāka informācija atrodama festivāla «Latvijas Goda aplis» mājas lapā godaaplis.lv.

Festivāls «Latvijas Goda aplis» ir viens no Latvijas valsts simtgades projektiem, kas kopš pērnā gada novembra godina dažādus Latvijas novadus un to ievērojamās personības, katru nedēļu ciemojoties kādā no daudzajām skaistajām un stāstiem bagātajām valsts vietām un aicinot pievienoties ikvienu interesentu un pašmāju kultūras cienītāju. Festivāls turpināsies līdz pat šā gada novembrim, kulminējot gaismas festivālā «Staro Rīga». Attiecīgi arī «Latvijas Goda apļa» pieturvietās tiek ieskicētas gaismu festivāla vizualizācijas, radot vēl emocionāli pacilājošāku noskaņu. Festivālu «Latvijas Goda aplis» rīko biedrība «Staro 100» sadarbībā ar novadu pašvaldībām, kultūras centriem un namiem, nevalstiskām organizācijām, novadu iedzīvotājiem un uzņēmējiem, Latvijas Republikas Kultūras ministriju un Latvijas valsts simtgades biroju.

Nokļūšanai pasākumos ikviens aicināts izmantot sliežu transportu. AS «Pasažieru vilciens" nodrošina regulāru vilcienu satiksmi piecās līnijās, un festivālu apmeklējošie pasažieri ātri, droši un patīkami tiks nogādāti vēlamajā galamērķī.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu