Vimbam ir padomā lietas, kas būtu jāmaina «mūsdienīgam teātrim ar nacionālā teātra vārdu»

LETA
Vimbam ir padomā lietas, kas būtu jāmaina «mūsdienīgam teātrim ar nacionālā teātra vārdu»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: LETA

Jaunajam Latvijas Nacionālā teātra vadītājam Jānim Vimbam ir padomā lietas, kas teātrī būtu jāmaina, vienlaikus kopumā plānots pieturēties pie līdzšinējām tradīcijām, to viņš apliecināja intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta panorāma». «Turēsimies pie teātra tradīcijām, kas izveidotas līdz šim, lai nomierinātu tos, kas domā, ka nāks jauns čalis un visu tīrīs, slaucīs un viss būs pilnīgi citādāk,» pauda Vimba. Vienlaikus piedāvātajā teātra attīstības koncepcijā viņš esot minējis lietas, kas būtu jāmaina «mūsdienīgam teātrim ar nacionālā teātra vārdu».

Vimba gan norādīja, ka nevar atklāt visas detaļas, jo daļa no tām ir komercnoslēpums.

Viņš uzskata, ka līdz šim ir veikts apjomīgs darbs, lai teātrī piedāvātu plaša diapazona izrādes. Viņaprāt, teātrim ir jābūt ar «milzīgu» piedāvājumu, lai skatītājam būtu izvēles iespējas.

Viņš pauda, ka ir jāmēģina atrast «feinu» veidu, kā vienā mājā ar vienu trupu savienot augsto un vienkāršo mākslu.

«Nākamā sezona nav Jāņa Vimbas sezona,» piebilda jaunais teātra direktors, skaidrojot, ka darbs pie repertuāra sākas jau krietnu laiku pirms sezonas. «Mana ietekme droši vien sāksies pēc jaunā gada, kad spriedīsim, kas iet, kas neiet,» teica Vimba.

Absolūta nepieciešamība, viņaprāt, ir viena līdz trīs viesrežisoru piesaiste sezonas laikā, lai teātra trupu neatstātu bez izziņas procesa un jauniem izaicinājumiem.

Viņš arī atklāja, ka pieteikties amatam viņu iedrošinājuši ar teātri nesaistīti cilvēki, turklāt viņš pieteicies vien tad, kad izsludināts konkursa termiņa pagarinājums.

Kā ziņots, Kultūras ministrija (KM) par Latvijas Nacionālā teātra valdes locekli izraudzījusies aktieri un režisoru Vimbu, kurš amata pienākumus sāks pildīt 27. jūnijā, informēja KM sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

KM valsts sekretāre Dace Vilsone skaidroja, ka nominācijas komisija atzinīgi novērtēja Vimbas iegūto izglītību ekonomikā, kā arī to, ka šī izglītība likta lietā arī vairākās darba vietās gan valsts, gan privātajā sektorā. Tāpat nozīmīgs kritērijs bijis Vimbas kā aktiera un režisora gūtās zināšanas un prasmes Nacionālajā teātrī.

Līdzšinējais Latvijas Nacionālā teātra valdes loceklis Ojārs Rubenis, noslēdzot savu otro amata termiņu, no 2017. gada 15. decembra pilda teātra izpilddirektora amata pienākumus. Rubenis Nacionālo teātri vadīja no 2006. gada pavasara. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, Nacionālā teātra valdes locekļa amata mēnešalga pirms nodokļu nomaksas ir 3116 eiro.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu