Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Operā izskanēs koncerts «Trīs Osokini operā: Jaunā programma»

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Latvijas Nacionālajā operā 2018. gada 22. janvārī notiks pianistu Sergeja, Andreja un Georgija Osokinu Latvijas valsts simtgadei veltīts koncerts «Trīs Osokini operā: Jaunā programma», informē Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

Koncerta pirmajā daļā tiks atskaņoti gan zināmi, gan arī vēl neatskaņoti latviešu klaviermūzikas skaņdarbi, ko radījuši komponisti Jānis Zālītis, Pēteris Vasks, Ādolfs Skulte un Jāzeps Vītols. Koncerta otrā daļa sāksies ar Sergeja Rahmaņinova maršiem no komponista pēdējā opusa, turpināsies ar Sergeja Prokofjeva valšiem un Fransisa Pulenka tarantellu no klavierkoncerta fināla, savukārt noslēgumā izskanēs Morisa Ravēla «Bolero».

Treile norādīja, ka arī šogad, tāpat kā 2016. gadā, koncerts notiks ar nolaistu dzelzs priekškaru, radot akustiku kamermūzikas izpildīšanai.

«Tēvs, profesors Sergejs Osokins, un dēli, daudzu starptautisku konkursu laureāti un spilgti mūzikas interpreti, Andrejs un Georgijs Osokini - trīs izcili pianisti no vienas dinastijas, kuri pasaules mūzikas arēnā ienākuši ar savu unikālo klavieru skanējumu. Trīs Osokinus vieno dziļa, radoša un virtuoza muzikālo kompozīciju atklāsme. Katrs pieskāriens klavieru taustiņiem ir pārdomāts, izjusts un pārvērsts netveramās skaņu vibrācijās, kas aizskar klausītājus un atklāj mūzikas niansēto skanējumu,» mākslinieku muzikālo sniegumu raksturoja Treile.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu