Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Eiropa ir lēmusi - «Eirovīzijā» uzvar Izraēla

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: AP/Scanpix

Sestdien, 12. maijā, Lisabonā, Portugālē, risinājās dziesmu konkursa «Eirovīzija» fināls. Žūrija un skatītāji no Eiropas, kā arī Austrālijas šogad lēma, ka uzvarētājs ir Netta no Izraēlas.

Pirmo vietu ieguva Izraēla (529 punkti), otrajā vietā ierindojās Kipra (436 punkti), savukārt trešajā vietā Austrija (342).

Latvijas žūrija, kuras sastāvā ir dziedātājas Aminata Savadogo, Annija Putniņa, mūziķis Valts Pūce, dīdžejs un producents Mārtiņš Makreckis (Makree), kā arī Latvijas Mūzikas attīstības biedrības «Latvijas Mūzikas eksports» izpilddirektore Agnese Cimuška 1 punktu deva Slovēnijai, 2 punktus Lielbritānijai, 3 punktus Vācijai, 4 punktus Lietuvai, 5 punktus Nīderlandei, 6 punktus Austrālijai, 7 punktus Austrijai, 8 punktus Igaunijai, 10 punktus Francijai, bet 12 punktus Zviedrijai.

Bukmeikeri uzskatīja, ka šajā «Eirovīzijas» finālā uzvarēs Kipras pārstāve Eleni Foureira ar dziesmu «Fuego». Starp šā gada favorītēm bija arī tādas valstis kā Izraēla un Francija.

Kā zināms, Latvijas pārstāve Laura Rizoto (Laura Rizzotto) ar dziesmu «Funny Girl» finālā neiekļuva.

Šogad «Eirovīzijas» finālā piedalījās pārstāvji no Igaunijas, Lietuvas, Austrijas, Kipras, Izraēlas, Čehijas, Bulgārijas, Albānijas, Somijas, Īrijas, Serbijas, Moldovas, Ungārijas, Ukrainas, Zviedrijas, Austrālijas, Norvēģijas, Dānijas, Slovēnijas, Nīderlandes, Portugāles, kā arī «lielā piecinieka» valstis, kurām dalība finālā ir garantēta - Francija, Vācija, Itālija, Spānija un Lielbritānija.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu