Klajā nāk ģitārista Aivara Gudrā un viņa meitas kopīgais albums

TVNET
Klajā nāk ģitārista Aivara Gudrā un viņa meitas kopīgais albums
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Mārtinš Otto

18. aprīlī Latvijas 1. rokkafejnīcā notika ģitārista Aivara Gudrā un viņa meitas Zanes Gudrās jaunā diska «Saucēja balss» atvēršanas svētki. Pasākumu apmeklēja gan abu mūziķu ģimenes un draugi, gan Aivara 60 gadu jubilejas koncertturnejas «Dvēseles 6 stīgas» dalībnieki - komponisti Mārtiņš Brauns un Jānis Lūsēns, dziedātāji Olga Rajecka un Uģis Roze, sitaminstrumentālists Rūdolfs Dankfelds u.c.

Aplūko foto no atklāšanas!

Jau pavisam drīz – 6. maijā – vērienīgā koncertā Ādažu Kultūras centrā satiksies grupu «Zodiaks», «Turaidas roze» un «Sīpoli» dalībnieki, sākot izcilā latviešu ģitārista Aivara Gudrā 60 gadu jubilejas koncertturneju «Dvēseles 6 stīgas». Speciāli šiem koncertiem apvienojusies lieliska mūziķu komanda: dziedātāji Olga Rajecka, Zane Gudrā, Ieva Sutugova, Uģis Roze un Zigfrīds Muktupāvels, komponisti Mārtiņš Brauns un Jānis Lūsēns, kā arī mūziķi Raimonds Ozols (vijole), Juris Kristons (taustiņi), Modris Laizāns (bass), Rūdolfs Dankfelds (sitaminstrumenti), Andis Klučnieks (flauta, stabules) un, protams, par Latvijas «zelta ģitāristu» dēvētais Aivars Gudrais, kurš tieši šajā dienā svinēs savu jubileju.

«Uzsvaru liksim uz visu laiku labākajām dziesmām lielisku solistu sniegumā un izcilu instrumentālo mūziku no Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna un Mārtiņa Brauna 80. gadu un vēlākas daiļrades: «Lielais Alberts», «Elpo», «Nelaid, māte, bērnus mežā», «Apvij rokas», fināls no mūzikas kinofilmai «Pūt, vējiņi», «Taisnība», «Tēvu zeme» u.c. skaņdarbi,» pauda Aivars Gudrais, sakot paldies visiem mūziķiem, kas ar lielāko prieku piekrituši piedalīties šajos koncertos.

«Viņš nerunā un nedzied, taču no savas ģitāras Aivars izvilina tādas skaņas, kas līdzīgas cilvēka balsij,» teic koncertturnejas producents Aigars Dinsbergs, savukārt dziedātāja Olga Rajecka, kura Aivaru pazīst vairāk nekā trīsdesmit gadus, ir pārliecināta: «Aivars ir izcils ģitārists un dvēseles stīgu pavēlnieks! Un es ar lielu prieku un gandarījumu piedalīšos šajos koncertos, lai būtu kopā ar Aivaru Gudro, Jāni Lūsēnu, Mārtiņu Braunu! Ceru, ka šie komponisti nekad mūžā viņu neatstās, lai būtu kopā šā pavasara lielajos koncertos.»

Komponists Jānis Lūsēns, kurš vienlaikus ar Aivaru Gudro studējis Konservatorijā, atzīst: «Viņa ģitāras skanējums tāpat kā īpašas balss tembrs ir atpazīstams un kļuvis par sava veida zīmi. Aivara izcilā ģitārspēle ir devusi spožu un kaislīgu krāsu kopējā skanējumā gan grupās «Sīpoli» un «Turaidas Roze», un izteikti tas dominē sadarbībā ar komponistu Imantu Kalniņu.»

«Aivaru Gudro ilgus gadus pazīstu kā savdabīgas un smalkas skaņas veidotāju, un tembrāli viņš ir ļoti interesants mūziķis,» atzīst komponists Mārtiņš Brauns, par Aivara nokļūšanu grupā «Sīpoli» ar smaidu sakot – «viņš vienmēr ir zinājis, kas ir vislabākais! Turklāt Aivars «Sīpolu» laikā tika pie iesaukas «Pāvs» – tas ir īpašs stāsts! - un patiesībā viņš Konservatorijas laikā apguvis arī klarnetes spēli…» Mārtiņš Brauns itin labi zina arī to, kā Aivars Gudrais ticis pie savas «Gibson» ģitāras, kas allaž izcēlusies ar neatkārtojamu skanējumu.

Savukārt mūzikas žurnālists Uldis Rudaks atceras, ka «astoņdesmitajos gados Latvijā Aivars Gudrais bija ģitārists «uz izķeršanu». Aivars uz skatuves no instrumenta stīgām spēj izvilināt skaņas, kas rada plūstošu skaņu ainavu. Šo Gudrā spēju un īpašo vibrāciju pazina un savās kompozīcijās izmantoja labākie latviešu komponisti, kuri vadīja rokgrupas, – Mārtiņš Brauns «Sīpolos», Jānis Lūsēns «Zodiakā», Imants Kalniņš «Turaidas Rozē».»

Biļetes uz koncertiem var iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Aivara Gudrā jubilejas koncerti «Dvēseles 6 stīgas» notiks:

6. maijā Ādažu Kultūras centrā

10. maijā Jelgavas Kultūras namā

11. maijā Valmieras Kultūras centrā

12. maijā Liepājas OC Rožu zālē

18. maijā Rīgā, VEF Kultūras pilī

19. maijā Vidzemes koncertzālē «Cēsis»

2. jūnijā Latgales vēstniecībā GORS

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu