Ingmaram Bergmanam - 100

TVNET
Ingmaram Bergmanam - 100
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ingmaram Bergmanam - 100
Ingmaram Bergmanam - 100 Foto: publicitātes

Šogad vienam no visu laiku ievērojamākajiem filmu veidotājiem pasaulē, izcilajam zviedru kino un teātra režisoram, sešu Oskaru ieguvējam, septiņreiz Kannu kinofestivāla laureātam, 2 BAFTA balvu īpašniekam, simtiem rakstu, grāmatu un scenāriju autoram Ingmaram Bergmanam tāpat kā Latvijas valstij aprit 100. Kinoteātris «K.Suns» sadarbībā ar Zviedrijas karalistes un Norvēģijas karalistes vēstniecībām atzīmē meistara jubileju ar aizraujošu filmu izlasi.

Bergmana filmu dienas «K.Sunī» ievadīs kino eksperta Viktora Freiberga vadīta diskusija.

Programma

20. aprīlis plkst. 18.30, diskusija «Bergmana filmu uztvere mūsdienās». Vada kino eksperts Viktors Freibergs, piedalās Elīna Gulbe, LU Sociālo zinātņu fakultātes doktorante, Māris Prombergs, kinoteātra «Bize» vadītājs, Daniela Zacmane, kinoklubs «Rīgas laiks skatās», Kristīne Briede, režisore un kultūras projektu vadītāja.

Filma «Zemeņu lauks» (Smultronstället). 1.30' / 1957. Lomās: Victor Sjöström, Bibi Andersson, Ingrid Thulin, Gunnel Lindblom, Gunnar Björnstrand.

Anotācija: Novecojušais profesors Īsaks Borgs ceļo no Stokholmas uz Lundu, pārdomādams savu dzīvi. Filma ir viens no pasaules kino klasikas dižākajiem meistardarbiem. Savulaik, pagājušā gadsimta 50.- 60. gados, tā spēcīgi ietekmēja Eiropas kino un izmainīja cilvēku skatījumu uz kino kā mākslas formu.

21. aprīlis plkst. 18.30

Filma «Rudens sonāte» (Höstsonaten). 1.40' / 1987. Lomās: Ingrid Bergman, Liv Ullmann, Gunnar Björnstrand, Erland Josephson

Anotācija: Slavena koncertpianiste pēc septiņu gadu prombūtnes, apciemo savu neizloloto meitu, kas ārkārtīgi slāpst mātes mīlestības. Pirmo un vienīgo reizi šajā dziļi personīgajā drāmā Bergmans strādā kopā ar Ingrīdu Bergmani - spožāko zviedru izcelsmes Holivudas zvaigzni. Otra zvaigzne - vēl pavisam jauniņā norvēģiete Līva Ulmane.

22. aprīlis plkst. 16.00

Filma «Fanija un Aleksandrs» (Fanny och Alexander). 3.01' / 1982. Lomās: Pernilla Allwina, Bertil Guve, Guns Valgrēns, Börje Ahlstedt, Allan Edwall.

Anotācija: Stāsts par diviem zviedru bērniem - brālīti un māsiņu un daudzajām viņu ģimenes komēdijām un traģēdijām. Pati autobiogrāfiskā un, iespējams, arī populārākā Bergmana filma, kas izgaismo režisora daiļradē vistuvākās un vairāk sastopamās tēmas: garīgo vardarbību un apmulsumu humānistiskā un dzīvi atbalstošā kontekstā. Filma nominēta sešām Akadēmijas balvām Oskars, tai skaitā par Labāko režisoru un Labāko oriģinālscenāriju.

22. aprīlis plkst. 19.30

Filma «Satikties ar Bergmanu» (Trespassing Bergman). Dokumentāla filma. Režisori: Jane Magnuson, Hynek Pallas. 1.47' / 2013.

Anotācija: Daudzu kinematogrāfistu uztverē Ingmara Bergmana mājai Fores salā piemīt sava veida mistika. Daudzi to dēvē par Meku, citus garais, šaurais nams Hāmarā, kas atrodas netālu no pludmales, kur tika uzņemta filma Persona, biedē. Filmā vairāki pasaulslaveni režisori un aktieri stāsta par savām attiecībām ar režisoru, viņa filmām un viņa dēmoniem.

23. aprīlis plkst. 20.20

Filma «Sarabanda» (Saraband). Režisors: Ingmars Bergmans. 1.40' / 2003. Lomās: Liv Ullmann, Erland Josephson, Julija Dufvenius, Börje Ahlstedt.

Anotācija: Pēdējā Bergmana režisētā filma. Tā turpina filmas «Laulības dzīves ainas» sižetu: 30 gadus pēc šķiršanās Marianna nolemj apciemot savu bijušo vīru Johanu. Viņam ir dēls un jau pieaugusi mazmeita. Johana otrā sieva pirms dažiem gadiem ir mirusi. Drīz Mariannai kļūst skaidrs, ka ģimenes attiecības ir saspringtas. Viņa nokļūst sarežģītā un nepatīkamā konflikta atmosfērā.

24. aprīlis plkst. 18.30

«Līva un Ingmars» (Liv & Ingmar). 1.30' / 2012. Dokumentāla filma. Režisors: Dheeraj Akolkar.

Anotācija: Šī filma ir mīlas stāsts, kas aptver 42 gadu un 12 filmu ilgas leģendārās aktrises Līvas Ulmanes un ģeniālā režisora Ingmara Bergmana attiecības. Tas ir sirsnīgs un patiess stāsts par divām savstarpēji saistītām dzīvēm, kas kopīgi izdzīvoja ārkārtīgi plašu un pat ekstrēmu emociju spektru, uzdzirksteļoja un atstāja skatītājiem mākslas darbus, kas liecināja par viņu kaisli gan uz ekrāna, gan ārpus tā.

Filmas zviedru valodā, angļu subtitriem un sinhrono tulkojumu latviešu valodā austiņās.

Reģistrēties apmeklējumam šeit:

www.bezrindas.lv

Organizē –Zviedrijas Karalistes vēstniecība, Norvēģijas Karalistes vēstniecība, Kino galerija. Atbalsta – Zviedru institūts, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu