Upmane-Holšteine atklāj Lieldienu tradīciju, kuru ar bērniem piekopj visu gadu

FOTO: Ieva Makare/LETA

Grupas «Astro’n’out» soliste Māra Upmane-Holšteine, kura kopā ar vīru, mūziķi Goran Gora jeb Jāni Holšteinu-Upmani, audzina divus bērnus, Ronju un Ezru Klāvu, sarunā ar Sejas.lv atklāja, ka viņi vienu Lieldienu tradīciju piekopj ne tikai šajos svētkos, bet ik nedēļas.

«Vistu olas mēs ēdam diezgan bieži arī ārpus Lieldienām. Mums ģimenē ir iegājies, lai brokastis padarītu interesantākas, sisties ar olām visu cauru gadu. Tā ir Lieldienu tradīcija, kuru pārņēmām, lai pierunātu bērnus ēst olas. Tas baigi labi strādā! Mums gan meita reizēm ļoti pārdzīvo, jo to uztver otrādi – ja ola nav saplīsusi, viņa saka, ka nesanāca,» tā dziedātāja.

Upmane-Holšteine pastāstīja, ka šajos svētkos, protams, iecienījusi arī šokolādes olas un zaķus, bet, viņasprāt, ir jāievēro mērenība: «Es domāju, ka visam jābūt līdzsvarā, kaut arī šokolādes olu brīnums ir saglabājies no bērnības lielāks nekā īsto olu.»

Izrādās, ka viņa nekad nav tā īsti ticējusi Lieldienu zaķim: «Es zināju, ka olas jāmeklē dārzā. Vienā brīdī no olu meklētājiem mēs vienkārši kļuvām par olu slēpējiem un tas joprojām bija aizraujoši, līdz ar to man nebija nekāda sabrukusī bērnu ilūzija.»

Ģimene šajās Lieldienās plāno ķerties pie olu rotāšanas, radu apciemošanas un brīvā laika pavadīšanas svaigā gaisā un, iespējams, pat piknika.

Uz augšu