«Ja traģēdija tevi aizkustināja, netaisi «fake» sēras,» - Sokolovs par traģēdiju Kemerovā

TVNET
«Ja traģēdija tevi aizkustināja, netaisi «fake» sēras,» - Sokolovs par traģēdiju Kemerovā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Aleksandrs Sokolovs
Aleksandrs Sokolovs Foto: Aleksandra Sokolova privātais arhīvs

Fotogrāfs Aleksandrs Sokolovs sociālos tīklus izmanto ne vien kā vietni savu darbu publiskošanai, bet arī sava viedokļa paušanai. Jaunākajā ierakstā Sokolovs dalās pārdomās par notikušo traģēdiju Krievijas pilsētā Kemerovā, kad ugunsgrēkā kādā tirdzniecības centrā bojā gāja 64 cilvēki.

Fotogrāfs sociālajā vietnē «Facebook» raksta (teksts nerediģēts): «Besī ārā tā ažiotāža apkārt Kemerovo traģēdijai. Tas, ko es redzu ir pretīgs populisms. OK. Krievijā tagad blogeri un visi, kam nav slinkums, izmanto situāciju, lai parādītu, ka tur viss ir slikti, ierēdņi ir kukuļņēmēji un tml. Tā varbūt arī ir. Bet kāds tolks tagad no svecītēm, baznīcām, sēru profilbildēm un citām akcijām? Ugunsgrēks jau notika, cilvēki gāja bojā un viņus neatgriest. Es neesmu ciniķis, bet man viņus žēl ne vairāk, nekā bērnus, kuri katru dienu mirst Sīrijā, kuri mirst no vēža te pat Latvijā, kuri mirst zem mašīnu riteņiem...

Viņi ir svešie un nepazīstamie cilvēki ar kuriem ne man, ne jums nav nekāda sakara.

Pie tam, viņiem vairs nevar palīdzēt. Šobrīd tik daudzi grib just kaut kādu dalību kopīgās «sēras». Bet tas ir pilnīgi un absolūti bezjēdzīgi. NEKAS nevar palīdzēt upuriem, kuri sadega. Viņu tuviniekiem arī šobrīd nevar palīdzēt NEKAS. Cilvēki, kuri zaudēja savus bērnus, grib tikai mieru. Viņiem sāp tik ļoti, ka jebkas, kas atgādina par traģēdiju izraisa tikai vēl lielākas sāpes. Kāpēc tagad, pie mums Latvijā, kaut kāds idiotu bars grib laist gaisā «piemiņu» balonus? Lai vēl vairāk piesārņotu mūsu jau bez tā nomocīto dabu?

Ja traģēdija tevi aizkustināja, netaisi «fake» sēras.

Vienīgais lietderīgais ko vari izdarīt - kad iesi uz lielveikalu, apstājies uz pusminūti pie evakuācijas plāna. Paskaties, kur ir izejas un kur avārijas treptelpa. Pastāsti saviem bērniem, kā rīkoties ugunsgrēka gadījumā. Ja pašam ir uzņēmums, tad uztaisi evakuācijas mācības. Tikai tas var nākotnē reāli palīdzēt un izglābt dzīvības! Bet protams daudz vieglāk ir palutināt ego ar svecītes repostu Facebookā, lai parādīt citiem, cik esi «iejūtīgs» un «pieklājīgs». Pretīgi.»

Lai arī fotogrāfa viedoklis tiek uzskatīts par nepopulāru, daudzi Sokolova sekotāji komentāros piekrituši viņa uzskatiem.

Kā zināms, 25. martā Kemerovā ugunsgrēkā tirdzniecības centrā «Zimņaja višņa» dzīvību zaudējuši 64 cilvēki, arī vairāk nekā 40 bērni. Vairāki cilvēki hospitalizēti un tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem.

Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu