Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Draugi, radi un kolēģi atvadās no Sarmītes Sīles

TVNET/LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Šodien tuvinieki, draugi un kolēģi Rīgas krematorijas Lielajā zālē atvadās no mākslas zinātnieces Sarmītes Sīles (1945-2018), kura devās mūžībā pēkšņi 15. martā, 72 gadu vecumā. Meža kapu Krematorijas Lielajā zālē pulcējas daudzi Sīles talanta cienītāji. Aplūko foto!

Mākslas zinātniece, izstāžu kuratore un augstskolu lekciju pasniedzēja dzimusi 1945. gada 3. novembrī. Sīle 1975. gadā sāka darbu Latvijas Televīzijā, kur 30 gadus strādāja kā redaktore un mākslas raidījumu autore un vadītāja. Paralēli redaktores darbam viņa sāka lasīt arī lekcijas par mākslas vēsturi un speciālos kursus. Viņa bijusi arī Latvijas Universitātes lektore un daudzu mākslas izstāžu kuratore.

Viņa veidojusi izstādes «Atkušņa romantiķis. Gleznotājs Leo Kokle», «Portreti», «Teatrālās tekstilijas. Edītes Vīgneres personiskais teātris», Daces Lapiņas gleznu izstādi «Baltā», gleznotāja Uno Daņiļevska darbu izstādi, Elīna Dzelmes izstādi «Fest Antifrigia», Andželas Strupules-Smalkās personālizstādi, Gunāra Bindes jubilejas izstādi «FotoGrāfs», izstādi «Džemmas Skulmes gleznas» un citas.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu