Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Mūziķa Zaļupes sievai atklāts vēzis; lūdz sabiedrības palīdzību

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Pie Latvijas iedzīvotājiem pēc palīdzības vērsusies 31 gadus vecā Sondra, viengadīgas mazulītes māmiņa un mūziķa Riharda Zaļupes dzīvesbiedre. Šā gada janvārī Sondra saņēma šokējošas ziņas - ādas audzējs melanoma ir izplatījies vēdera un muguras ādā. Sondras dzīvību var glābt jaunākās paaudzes medikamenti, kam nepieciešami 81 887 eiro.

Savā profesionālajā dzīvē viņa sekojusi sirdij un ļāvusies izaicinājumiem radošajā jomā, gan vadot Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sabiedriskās attiecības un mārketingu, gan atbalstot vokālās grupas «Latvian Voices» radošās gaitas, kā arī dzīvesbiedra un mūziķa Riharda Zaļupes radošos projektus. Šobrīd Sondras ikdienu un prieku par mazulīti aizēno smaga slimība.

Pavisam neilgi pirms mazulītes piedzimšanas Sondra pamanīja izmaiņas kādai dzimumzīmītei uz rokas. Ārsts nozīmēja operāciju uzreiz pēc mazulītes piedzimšanas. Pēcoperācijas rezultāti diemžēl apstiprināja ļaundabīgu ādas audzēju – melanomu. Tika veikta atkārtota operācija, lai izņemtu apkārtējos audzēja skartos audus, nozīmētas regulāras ikmēneša ārsta apskates. Viss bija labi, līdz šā gada janvārī Sondru piemeklēja spēcīgas sāpes vēderā. Nonākot slimnīcā, pēc veiktajiem izmeklējumiem tika konstatēta audzēja izplatība vēdera un muguras ādā.

«Es joprojām nespēju aptvert, kas īsti notiek. Bet jau tagad esmu pateicīga par katru cilvēku, kurš ir manā un mūsu ģimenes dzīvē. Esmu pateicīga draugiem, radiniekiem par atbalstu, vecvecākiem, kuri, ne brīdi nedomādami, ir klāt no Talsiem un Liepājas, lai parūpētos par mums, parūpētos par mazo, kad esmu prom vai pavisam sagurusi. Man ir ārprātīgi grūti pieņemt šo situāciju, jo esmu pieradusi būt par atbalstu citiem, bet ticu, ka šim visam ir kāds augstāks mērķis, un ceru, ka mana cīņa iedvesmos citus mīlēt, atbalstīt un baudīt katru dienu, kura mums ir dota kopā ar mīļajiem šajā brīnumu pilnajā pasaulē,» stāsta Sondra.

Sondras gadījumā ārstu konsilijs lēmis par ārstēšanu ar divu kombinētu medikamentu terapiju, no kuriem tikai viens – Vemurafenib ir daļēji valsts apmaksāts, bet otrs – Cobimetinib ir jāiegādājas pašiem. Mēnesī ārstēšanās summa atkarībā no devas var sasniegt līdz pat 13 128 eiro, jāārstējas vismaz vienu gadu. Sondras ģimene paši var segt medikamentu izmaksas līdz pat 10 000 eiro apmērā, 4000 eiro Sondras medikamentu apmaksai tiks segti no labdarības koncerta «Vienoti par iespēju» saziedotajiem līdzekļiem, daļu medikamentu ir iespēja saņemt bez maksas, taču pilna ārstniecības kursa izmaksu segšanai trūkst vēl ievērojamas summas – 81 887 eiro. Nozīmētā terapija ar jaunākās paaudzes medikamentiem dod cerību uz atveseļošanos.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu