Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Dzejroka apvienība «Sigma» un K. Neiburga laiž klajā jaunu video

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Edgars Kalmēns TVNET

Pašmāju apvienība «Sigma» laiž klajā jaunā albuma «Mitoloģijas» otro singlu «Kūku Marija», kas pie klausītājiem nonāk kopā ar neparastu videoklipu, ko veidojusi māksliniece Katrīna Neiburga. Jau pavisam drīz – 8. un 9. martā – norisināsies jaunā albuma atklāšanas koncerti, uz kuriem biļetes joprojām var iegādāties biļešu servisā «BezRindas.lv».

Dziesmas «Kūku Marija» videoklipā vērojama Katrīnas Neiburgas mākslas performance – aprakšanās rituāls, kura izcelsme meklējama agrīno civilizāciju tradīcijās. «Kad visa ir par daudz vai ir piemeklējusi nedziedināma slimība, vai grib izārstēties no klaustrofobijas, vajag izrakt bedri, iegulties un palūgt kādam sevi aprakt. Kādu laiku tur pavadīt – uzsūkt zemes spēkus, nomierināties un atpūsties. Tad kāpt ārā, nosaukt sevi citā vārdā un dzīvot tālāk, cepuri kuldams,» stāsta Katrīna Neiburga.

«Katrīnas veidotais klips ir ļoti drosmīgs, jo dokumentē rituālu, kas balstīts mitoloģiskā domāšanā; mūsdienu cilvēkam šāds rituāls var šķist svešs un varbūt pat biedējošs. Taču mūs aizrāva Katrīnas piedāvātā ideja, un mēs pilnībā uzticējāmies viņas mākslinieciskajam redzējumam, kas dziesmai piešķīra papildu vēstījumu. Dažādu mākslas nozaru ciešajai mijiedarbei šajā albumā ierādīta nozīmīga vieta, un tas atklāsies arī turpmāk,» atzīst grupas dalībnieki.

Jaunākā singla pamatā ir latviešu autores Ingas Gailes dzejolis «Kūku Marija». «Tas ir dzejolis par sievieti, kura mēģina izdzīvot un palikt sieviete šai dīvainajā, dažādu industriju un varu pārvaldītajā pasaulē,» par savu darbu stāsta Inga Gaile. Jau iepriekš vēstīts, ka grupa «Sigma» turpina iesākto sadarbību ar latviešu dzejniekiem, un jaunajā albumā būs iekļautas 10 dziesmas, kuru pamatā ir ievērojamu latviešu autoru - Kārļa Vērdiņa, Ulda Bērziņa, Annas Auziņas, Ingas Gailes, Marta Pujāta, Ineses Zanderes un Jāņa Rokpeļņa dzejoļi.

Biļetes uz grupas «Sigma» jaunā albuma «Mitoloģijas» prezentācijas koncertiem, kas notiks 8. un 9. martā, ir joprojām pieejamas iegādei elektroniski servisā «BezRindas.lv».

Biļetes šeit:

www.facebook.com/sigma.lv

«Sigma» ir latviešu indīroka grupa, kas pastāv kopš 2005. gada. Tās sastāvā ir Jānis Ozoliņš (balss, taustiņinstrumenti), Kaspars Lastovskis (basģitāra) un Uģis Eihvalds (sitamie instrumenti). «Mitoloģijas» ir grupas «Sigma» otrais albums, ko izdod biedrība «HI». Debijas albums «Sazaroto taku dārzs» nāca klajā 2015. gadā un ieguva Mūzikas ierakstu Gada balvu «Zelta mikrofons» kā Labākais alternatīvais un indie albums.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu