Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Skandāls «Supernovā»: «RIGA Reggae» atklāj, ka pārkāpts konkursa nolikums

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Sestdienas, 10. februāra, vakarā norisinājās otrais autoru un izpildītāju konkursa «Supernova 2018» pusfināls, kurā finālam kvalificējās debitanti RITVARS un Madara. Pēc rezultātu paziņošanas noskaidrojies, ka «Supernovas» mājas lapā interneta balsošanas laikā ir gadījusies tehniska kļūme, tāpēc ir pieņemts lēmums pārskatīt balsošanas rezultātus. Saskaņā ar konkursa organizatoru lēmumu «Supernovas 2018» finālā 24. februārī par ceļazīmi uz starptautisko «Eirovīzijas» dziesmu konkursu Portugālē piedalīsies arī otrā pusfināla dalībnieks Markus Riva. Ar šādu lēmumu gan nav mierā apvienība «RIGA Reggae», kuri ar atklātu vēstuli vērsušies pie «Supernovas 2018» organizatoriem.

Pēc 10. februārī aizvadītā konkursa «Supernova 2018» 2. pusfināla grupa «Riga Reggae» konstatēja kļūdu konkursa interneta platformā (supernova.lsm.lv), kas varēja ietekmēt konkursa balsu sadalījumu. Pēc kļūdas fiksēšanas grupa vērsās pie konkursa organizatoru komandas ar aicinājumu izvērtēt balsošanas laikā pieļauto kļūdu:

«Rakstām grupas «Riga Reggae» vārdā, ar aicinājumu pārskatīt 10. februārī aizvadītā konkursa «Supernova 2018» otrā pusfināla interneta un telefona balsojuma rezultātus.

Balsošanas laikā konstatējām, ka konkursa oficiālajā interneta platformā supernova.lsm.lv un tās mobilajā versijā kļūdas dēļ balsošanas laikā grupas «Riga Reggae» foto tika pievienots nepareizi (pie mākslinieka Ritvars), tādējādi maldinot balsotājus. Šo kļūdu piefiksējām un pielikumā nosūtām attēlus, kas to atspoguļo.

Saņemot Latvijas Televīzijas sniegto paskaidrojumu par radušos situāciju, atradām vairākas pretrunas konkursa un balsošanas nolikumā.

Atsaucoties uz saņemto Latvijas Televīzijas paskaidrojumu par radušos kļūdu konkursa «Supernova 2018» otrā pusfināla balsošanas kārtībā, vēlamies vērst uzmanību, ka tas nav saskaņā ar konkursa nolikuma 3.3.2. punktu:

3.3.2. No katra pusfināla Konkursa finālā iekļūs divi dalībnieki, ko noteiks telefona, interneta, Spotify un žūrijas vērtējums. Precīzs dalībnieku atlases kārtības un balsošanas nolikums tiks publicēts Konkursa mājas lapā.

Saņemtajā Latvijas Televīzijas paskaidrojumā minēts:

Izvērtējot radušos situāciju, konkursa rīkotāji ir pieņēmuši lēmumu anulēt interneta balsošanas rezultātus, kas iegūti no balsojuma «Supernovas» mājas lapā. Apkopojot rezultātus bez interneta balsojuma, otro vietu šajā pusfinālā ieņem Markus Riva, tāpēc viņam tiks nodrošināta iespēja piedalīties konkursa finālā 24. februārī. RITVARS, kurš pēc balsošanas rezultātu pārskatīšanas ierindojas trešajā vietā, saglabā savu vietu finālā, apstiprina konkursa producente un projekta «Supernova 2018» vadītāja Ilze Jansone. Arī pārskatot balsošanas rezultātus, grupa «Riga Reggae» nav iekļuvusi konkursa finālā.

No otrā pusfināla izvirzot konkursa finālā trīs dalībniekus, Latvijas Televīzijas sniegtais paskaidrojums ir pretrunā ar konkursa «Supernova 2018» balsošanas nolikuma 1.1.1. punktu:

1.1.1. No katra pusfināla (3.02., 10.02., 17.02.) fināla raidījumam kvalificējas divi dalībnieki, kuri ieguvuši divas augstākās vietas skatītāju balsojuma un žūrijas vērtējuma apkopojumā

Atsaucoties uz konkursa «Supernova 2018» balsošanas nolikuma 7.4. punktu, aicinām sniegt informāciju, kas tehniski nedarbojās interneta balsojuma sistēmā. Mēs norādījām kļūdu ar nepareizi ievietotu attēlu, kura dēļ konkursa dalībnieks Ritvars, iespējams, tika pie papildu balsīm auditorijas neuzmanības dēļ. Mūsuprāt, kļūda radusies cilvēciskā faktora, ne tehnisku iemeslu dēļ:

7.4. Ja tehnisku iemeslu dēļ nav notikusi skatītāju internetbalsošana un nav pieejams skatītāju internetbalsojums, par skatītāju balsojumu uzskatāms skatītāju telefonbalsojums,» paziņojumā vēsta apvienība «RIGA Reggae»

«Mūsu rokās ir stiprākais zobens pasaulē – vārds. Un vārds, tās ir mūsu dziesmas,» tā «RIGA Reggae» līderis un viens no dziesmas autoriem Horens Stalbe.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu