Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Zināmi «Zelta mikrofona» radio hita nominanti

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: LETA

Apkopojot Latvijas radiostaciju atskaites, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) noskaidrojusi piecas Latvijā radītās dziesmas, kuras šogad pretendē uz Mūzikas ierakstu gada balvu «Zelta mikrofons» kategorijā «Radio hits».

Uz «Zelta mikrofonu» kategorijā Radio hits pretendē Astro’n’out, Dons, Musiqq, Triana Park un DJ Rudd ar Māru Upmani-Holšteini

Lai noteiktu nominantus, LaIPA apkopojusi datus par dziesmu atskaņojumu Latvijas radiostacijās 2016.gadā. Rezultātus veidojušas 10 radiostacijas: Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 2, Latvijas Radio 5, Radio Skonto, Star FM, Radio TEV, Radio SWH, Capital FM, Kurzemes Radio un Rietumu Radio.

Uz «Radio hita» balvu pretendē tie ieraksti, kas ierakstīti, reģistrēti un publicēti laika posmā no 2016. gada 2. decembra līdz 2017. gada 4. decembrim. Visvairāk reižu atskaņotās dziesmas pēc to skanēšanas biežuma tiek reizinātas ar radiostaciju reitingiem. Pieciniekā var iekļūt dziesmas, kas skanējušas vismaz trīs radiostacijās.

«Nominācijai «Radio hits» izvirzītās dziesmas raksturo Latvijas sabiedrības muzikālo gaumi, jo, lai tās izvirzītu, tiek caurskatīti un analizēti Latvijas radiostaciju atskaņoto dziesmu saraksti. Līdz ar to tiek aptverta dažādu reģionu, vecumu un izglītības pārstāvju gaume. Manuprāt,

mūziķu vārdi, kurus šajā nominācijā dzirdam gadu no gada, jau tagad var būt gandarīti, jo tas norāda, ka sabiedrības simpātijas nav mazinājušās,

bet tie, kuri topā iekļuvuši pirmoreiz, var lepoties – pirmais solis, lai ierakstītos Latvijas mūzikas vēsturē, ir sperts. Ar to arī apsveicu visus Radio hita nominantus,» komentē LaIPA izpilddirektore Liena Grīna.

Balstoties uz radiostaciju datiem, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība «Zelta mikrofona» balvai kategorijā Radio hits izvirzījusi (alfabētiskā secībā):

• «Atver logu» DJ Rudd un Māra Upmane-Holšteine

• «Gaisma» Astro’n’out

• «Line» Triana Park

• «Mans Ēdenes dārzs» Musiqq

• «Pa ceļam» Dons

Grupas «Astro’n’out» soliste Māra Upmane-Holšteine stāsta: «Būt nominētiem šajā kategorijā ir liels notikums. Jo īpaši apzinoties, ka tas nav tikai žūrijas vērtējums, bet gan reāli skaitļi, kas apliecina dziesmas potenciālu. «Zelta mikrofona» ceremonijā grupa «Astro’n’out» būsim klāt ne tikai kā nominanti, bet arī uzstāsimies vēl neredzētā kompānijā, prezentējot sadarbību ar elektroniskās mūzikas radītāju Kashuku un hiphopa pārstāvi Fiņķi.»

27. februārī Dailes teātrī jau 22. reizi tiks pasniegti «Zelta mikrofoni» aizvadītā gada izcilākajiem Latvijas mūzikas ierakstiem, un skatītājus priecēs aktuālāko mūziķu priekšnesumi un pirmatskaņojumi. Svētku ceremonijai būs iespējams sekot līdzi kanālā LNT un Kanālā 2, kā arī tiešraidē portālos skaties.lv un tvplay.lv. Mūzikas ierakstu gada balvu «Zelta mikrofons» organizē Latvijas skaņu ierakstu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība LaMPA sadarbībā ar LaIPA un Latvijas Republikas Kultūras ministriju. Pasākuma ģenerālsponsors Ondo.lv, sponsors – tirdzniecības parks «Alfa».

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu