Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Festivāla «Jazz Room» ziemas sesijā uzstāsies augstas klases ASV un Eiropas džezmeņi

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Jau šajā nedēļas nogalē, 2. un 3. februārī, Rīgā uzstāsies augstas klases džeza mākslinieki no ASV, Dānijas un Šveices. 2. februārī notiks Denisa Paškeviča saksofonfestivāla «Jazz Room» ziemas sesijas koncerts «Tenor Legacy», kur kolorītākais pašmāju saksofonists un festivāla mākslinieciskais vadītājs Deniss Paškevičs uzstāsies kopā ar amerikāņu saksofonspēles meistaru Walt Weiskopf. Savukārt 3. februārī notiks «Riga Room Sessions» koncerts, kur skatītājus priecēs šveiciešu trio «Vein».

Abi koncerti notiks Rīgas Mākslas telpā, Kungu ielā 3, un sāksies plkst. 19.30.

2. februārī tenorsaksofonistiem Walt Weiskopf un Denisam Paškevičam pievienosies viena no šobrīd pieprasītākajām džeza ritma sekcijām Eiropā, spilgtu dāņu mūziķu trio: pianists Carl Winther, kontrabasists Andreas Lang un bundzinieks Anders Mogensen.

Walt Weiskopf ir gan saksofonists, gan komponists un pedagogs, kurš uzstājies kopā ar daudziem ievērojamiem izpildītājiem, tajā skaitā pat ar leģendāro dziedātāju Frenku Sinatru. Ar neticamu tehnisko veiklību apveltītais saksofonists profesionālo karjeru uzsāka 21 gada vecumā 1981. gadā, kad pievienojās leģendārā bundzinieka Buddy Rich bigbendam. Divus gadus vēlāks tika uzsākta ilga sadarbība ar džeza pianistu un aranžētāju Toshiko Akiyoshi, kopā radot septiņus albumus un vairākkārt dodoties tūrē gan pa ASV, gan pa Eiropu un Japānu.

Kopš deviņdesmito gadu sākuma Walt Weiskopf izdevis jau 19 savus albumus. Tāpat izdotas septiņas grāmatas, kurās Volts apraksta dažādas ar džeza improvizāciju saistītas tēmas. Jau ilgus gadus viņš ir arī praktizējošs pedagogs un šobrīd ir Ņūdžersijas Universitātes džeza studiju koordinators. Arī koncerta dienā plkst. 15.00 sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju tās telpās notiks izcilā saksofonista bezmaksas atvērtā meistarklase.

3. februārī radošais un dinamiskais šveiciešu trio «Vein» piedāvās iedziļināties savās franču komponista Morisa Ravēla mūzikas interpretācijās. Pianists Michael Arbenz, bundzinieks un viņa dvīņubrālis Florian Arbenz un basists Thomas Lahns dzīvo Bāzelē un pēdējo desmit gadu laikā ieguvuši stilistiski ļoti dažāda un tehniski augstvērtīga mūziķu trio statusu. «Vein» patīk izsmalcinātā veidā jaukt kopā Eiropas klasisko kamermūziku ar džeza improvizāciju. Visi trīs mūziķi ir akadēmiski izglītoti un visiem grupā ir līdzvērtīga loma. Grupa izdevusi pa albumam gandrīz katrā tās pastāvēšanas gadā un sadarbojusies ar spožiem solo māksliniekiem. Piemēram, ar saksofonistu Greg Osby, ar kuru jau uzstājusies arī Rīgā. «Vein» dalībnieki komponē arī paši, taču labprāt aizraujas ar aranžējumiem gan klasiskās, gan džeza mūzikas skaņdarbiem. Spilgts piemērs ir pērnā gada albums «Vein Plays Ravel», kā programmu dzirdēsim arī koncertā 3. februārī.

Vein
Vein Foto: Publicitātes

«Riga Room Sessions» tiks izvērsta par muzikāli augstvērtīgu džeza koncertu sēriju visa gada garumā. Pirmās sesijas tiek rīkotas sadarbībā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri.

Biļetes uz abiem koncertiem nopērkamas bilesuparadize.lv un to cena ir EUR 10.

www.facebook.com/rigaroom

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu