Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

LSO jauno gadu Liepājā uzsāk ar Andra Dzenīša pirmatskaņojumu

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: publicātes

27. janvārī plkst. 18 Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) koncertzālē «Lielais dzintars» aicina uz apjomīgu un emocionālu latviešu komponista Andra Dzenīša pirmatskaņojumu, kuram līdzās izskanēs 20. gadsimta klasiķu darbi. Pirms tam, plkst. 17 klausītāji tiek aicināti uz sarunu par koncertā atskaņoto mūziku, ko vadīs jaunais muzikologs Dāvis Eņģelis, informē Daina Vanaga, Liepājas Simfoniskā orķestra Mārketinga un komunikācijas daļas vadītāja.

Jauno gadu LSO ir iesācis ar ierakstu sesijām un dalību Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā Rīgā, kur pirmatskaņos Jēkaba Jančevska jaundarbu «Turbidus», kā arī Jura Karlsona Devīto Liepājas koncertu orķestrim «Gliese 581». Nu pienākusi kārta gada pirmajam koncertam orķestra rezidencē Liepājā, kas būs ievērojams ar vēl vienu pirmatskaņojumu - Andra Dzenīša simfoniju «Mīlestība ir stiprāka».

Simfonija «Mīlestība ir stiprāka» ir pirmais A. Dzenīša darbs šajā žanrā, un, kā uzsver komponists, līdz šim apjomīgākais viņa veikums orķestrim - gan fiziski, gan emocionāli. «Simfonija žanriski ir visu rezumējošs, apkopojošs darbs, un es mūzikā vēroju to, kas notiek pasaulē. Maz mīlestības. Daudz nemīlestības. Manā simfonijā mīlestība ieskanas, skaņdarbam izskanot. Tā tur ir. Jo cerības un mīlestības vadīts rakstīju šo darbu. Manā mūzikā nereti atbilde uz uzdotajiem jautājumiem seko pēc novilktajām divām noslēguma svītrām,» saka komponists.

Šis ir ne tikai Latvijas, bet arī komponista Andra Dzenīša jubilejas gads

- viņa simfonijas pirmatskaņojums notiks dažas dienas pēc skaņraža 40. jubilejas. Kopumā šis viņam ir ļoti ražīgs laiks - gan pagājušais gads, gan šis ir pirmatskaņojumiem un citiem muzikāliem notikumiem bagāts. Jaundarbu atskaņošanai 2018. gadā komponistam pasūtījis ievērojamais latviešu diriģents Andris Nelsons ar abiem viņa vadītajiem izcilajiem orķestriem - Leipcigas «Gewandhaus» un Bostonas simfonisko orķestri.

Koncertā Liepājā LSO atskaņos arī franču komponista, impresionista ar neoklasicisma un ekspresionisma iezīmēm Morisa Ravela Koncertu klavierēm un orķestrim Solmažorā un krievu komponista Sergeja Prokofjeva Pirmo simfoniju, pazīstamu arī ar nosaukumu «Klasiskā». Ravela klavierkoncertā soliste būs Agnese Egliņa, kuras sniegumu raksturo smalka skatuviskā izjūta, rotaļīga precizitāte, spēles spars un atraktivitāte.

Biļetes uz LSO koncertiem pieejamas visās "Biļešu paradīzes» tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.

Pirms koncerta plkst. 17 koncertzāles «Lielais dzintars» Dzintara Jurgelaiša vārdā nosauktajā kamerzālē «Sarunas par mūziku» - tikšanās neformālā gaisotnē ar komponistu Andri Dzenīti un diriģentu Gunti Kuzmu. To vadīs muzikologs, mūzikas kritiķis un apskatnieks, Jaunā kritiķa veicināšanas balvas ieguvējs Dāvis Eņģelis. Ieeja ar koncerta biļetēm bez maksas, biļetes norises vietā - 3 EUR.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu