Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Simtgades spēlfilmas «Homo Novus» pirmizrāde gaidāma septembrī

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Latvijas simtgades spēlfilmas, pārpratumu komēdijas «Homo Novus» pirmizrāde visā Latvijā notiks šā gada septembrī. Ieskatu filmas tapšanā jau tagad var gūt pirmajā reklāmas rullītī. Noskaties!

«Pašlaik norit filmas «Homo Novus» montāža un februārī plānots veikt atsevišķus piefilmējumus.

«Filma ir par pagātni, par tādu laiku, kad «zāle bija zaļāka». Par to laiku, kāda bija Rīga un tās mākslinieku aprindas starpkaru periodā. Bet tad, kad es filmas uzņemšanas laikā skrienu pa Smilšu ielas bruģi, samaksāju ormanim pie Sv.Jēkaba baznīcas, izklāju apgleznotos audeklus zem Rīgas pils velvēm vai ielecu vecajā tramvajā Elizabetes ielas galā, tad liekas, ka tas laiks nav pazudis. Tā ir ilūzija, kur ir patīkami gremdēties,» - aktieris Kaspars Znotiņš, Kurcuma lomas atveidotājs filmā «Homo Novus».

Romantiskā intrigu un pārpratumu komēdija «Homo Novus» ir latviešu literatūras klasikas ekranizācija, kas ir balstīta Anšlava Eglīša tāda paša nosaukuma romānā. Stāsts par jaunu un nabadzīgu, bet ambiciozu provinces mākslinieku Juri Upenāju, kurš no laukiem ierodas Rīgā, lai iekarotu savu vietu mākslas pasaulē. Jau pirmajā vakarā nokļūstot mākslinieku bohēmā un satiekot savu mīlestību, Jura pirmie soļi Rīgā izvēršas par komisku, reizēm aizkustinošu pārpratumu virknējumu.

Filmas scenārija autore un režisore ir Anna Viduleja, operators ir Jānis Eglītis, galvenais mākslinieks - Kirils Šuvalovs (Krievija), scenārija līdzautore Maurīna Tomasa (Lielbritānija), producenti - Ivo Ceplevičs, Jānis Kalējs un Sergejs Berdičevskis. Filmas aktieru komanda ir tās lepnums, kodolu veido Jaunā Rīgas teātra aktieri, bet bagātīgajā tēlu saimē skatītāji ieraudzīs gan Nacionālā, gan Dailes, gan Valmieras un Liepājas teātra kolēģus, epizodēs parādīsies arī vairāki leģendāri aktieri. Galvenajā lomā debitē jaunais aktieris Igors Šelegovskis, lomās - Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Kaspars Zvīgulis, Aurēlija Anužīte-Lauciņa, Agnese Cīrule, Nikolajs Korobovs, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Regīna Razuma, Ģirts Krūmiņš, Ģirts Ēcis un citi. Filmā filmējušies arī tādi sabiedrība pazīstami cilvēki kā Kaspars Kambala, Intars Busulis, Andrejs Žagars un citi.

Filmu «Homo Novus» finansiāli atbalsta Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds un tirdzniecības centrs Galerija Centrs. Filma top studijā «Film Angels Productions».

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu