Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Valmierā mūzikas maratons ar grupām «Vilki», «Ducele» u.c.

TVNET
Valmierā mūzikas maratons ar grupām «Vilki», «Ducele» u.c.
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Evija Trifanova / LETA

Sestdien, 20. janvārī, koncertzālē «Valmiera» ar vīru kopas «Vilki» koncertu plkst.10 sāksies Ziemas mūzikas festivālā vēl nebijis notikums - mūzikas maratons. Visas dienas garumā dziedās un instrumentus spēlēs ap 200 dalībnieku, informē Zane Bulmeistare, Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja.

Programma ir ļoti «blīva». Tā sadalīta blokos, lai, skatītājam pievienojoties jebkurā sev ērtā laikā, būtu iespējams dzirdēt dažādus skanējumus, izbaudot latviešu mūzikas bagātību.

Maratonā piedalīsies mūzikas skolu audzēkņi un skolotāji no Valmieras, Smiltenes, Rūjienas un Valkas. Tāpat Valmierā viesosies arī Pelvas (Põlva) Mūzikas skolas (Igaunija) tautas mūzikas ansamblis, Panevēžas (Panevëžys) Mūzikas skolas (Lietuva) stīgu orķestris un koklētāju ansamblis.

Skanēs tautasdziesmu apdares, Latvijas komponistu skaņdarbi. Savukārt ārzemju viesi izpildīs gan latviešu, gan savas tautas mūziku.

Maratona un Ziemas mūzikas festivāla izskaņā, plkst. 21, koncertzālē «Valmiera» uzstāsies ekoloģiskās mūzikas grupa «Ducele».

«Dienu sāksim ar folkloru. Ar vīru kopas «Vilki» karavīru dziesmām godināsim barikāžu atceri. Savukārt festivālu noslēgsim ar populāro mūziku - grupas «Ducele» koncertu, kas savām dziesmām piešķir nedaudz «sinepju asuma«. Ziemas mūzikas festivālā aicinām mūziku baudīt, saskatot, cik bagāta ir mūsu kultūra. Uzsvaru liekam arī uz izglītošanos un ieinteresēšanu mūzikā - ne tikai baudīt, bet to arī apgūt,» stāsta Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba.

«Ar saknēm zemē un mūziku dvēselē» - šī gada vadmotīvs Ziemas mūzikas festivālam. Tas aicina baudīt gan latviešu klasiķu daiļradi, gan sajust barikāžu ugunskuru siltumu, klausoties vīru kopas «Vilki» karavīru dziesmās, gan piedalīties lekcijās, muzikālā viktorīnā, pat mūzikas maratonā.

Grupas dalībnieks Gundars Kalniņš (no kreisās) un grupas vadītājs Edgars Lipors piedalās vīru kopas "Vilki" dziesmu albuma "Jūras vilki" prezentācijā 1.Rokkafejnīcā "Reiterna Nams"
Grupas dalībnieks Gundars Kalniņš (no kreisās) un grupas vadītājs Edgars Lipors piedalās vīru kopas "Vilki" dziesmu albuma "Jūras vilki" prezentācijā 1.Rokkafejnīcā "Reiterna Nams" Foto: Evija Trifanova / LETA

Festivāla norišu apmeklējums ir bez maksas, lūdzam ņemt vērā, ka vietu skaits ir ierobežots.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu