Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ģitārists Kaspars Zemītis Liepājas «Lielajā dzintarā»

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

14. janvārī pulksten 16 pēcsvētku noskaņās Liepājas koncertzālē «Lielais dzintars» izskanēs koncertprogramma «Gaismu gaidot». Koncertā piedalīsies Rīgas Doma zēnu koris Mārtiņa Klišāna vadībā un ģitārists Kaspars Zemītis.

Mudinot klausītājus uz mīlestību, līdzjūtību un sirsnību, koncerta dalībnieki aicina doties muzikālā ceļojumā uz renesanses laika Angliju, kur sakņojas zēnu koru dziedāšanas tradīcijas. Programmā izskanēs renasanses laikmeta meistaru - Tomasa Robinsona, Džona Daulenda un Tomasa Kempiona - skaņdarbi, bet programmas centrā būs paša Zemīša komponētais cikls «Gaismu gaidot».

Sešu dziesmu cikls «Gaismu gaidot» tapis ar Akvīnas Toma lūgšanas «O Salutaris» un Normunda Beļska tekstiem. Skaņdarbā kristīgo ideju pamatvērtības mijas ar teju bērnišķīgu vieglumu un patiesu prieku par ziemu, turklāt, līdzās zēnu kora balsīm ciklā skanēs pat elektriskā ģitāra, radot mūsdienīgu skanējumu.

Par ģitāristu

Kaspars Zemītis ir viens no tehniskākajiem akustiskās ģitāras spēles meistariem Latvijā, savulaik bijis grupas «Time After Time» dalībnieks. Viņa skatuves partneru vidū ir dziedātāji Intars Busulis, Daumants Kalniņš, Linda Leen, Renārs Kaupers un citi Latvijas mūziķi. Jau vairākus gadus Kasparu Zemīti vieno sadarbība arī ar VAK «Latvija» un diriģentu Māri Sirmo, Latvijas Radio kori un Rīgas Doma zēnu kori.

Koncertu organizē SIA «Lielais dzintars» sadarbībā ar VSIA «Latvijas Koncerti». Norisi finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Liepājas pašvaldība. Biļetes, sākot no 7 eiro, nopērkamas koncertzāles «Lielais dzintars» informācijas centrā, biļešu Paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv. Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem, I un II grupas invalīdiem, kā arī ģimenēm un grupām pieejamas atlaides. Koncerts vienā daļā. Aptuvenais norises ilgums: 1h 20min.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu