Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latvijā veidos digitālo mūzikas topu - «Digitop100»

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Pirmdien, 27. novembrī, restorānā «The Beginnings» norisinājās Latvijas mūzikas industrijas attīstībai nozīmīgs notikums – Latvijas mūzikas digitālā top 100, saīsināti «Digitop100», prezentācija.

«Digitop100» pirmo reizi Latvijā pēc oficiāliem datiem atspoguļos Latvijas mūzikas klausītāja gaumi un Latvijā populārāko mūziku digitālajā vidē, apkopojot iknedēļas datus no pasaules lielākajām legālajām mūzikas straumēšanas un lejupielādes platformām kā Spotify, Deezer, Itunes u.c. Tiesa, netiks ņemti vērā tādu platformu kā «Soundcloud», «Bandcamp» un «Youtube» dati.

2018. gada 27. janvārī Olimpiskajā centrā «Ventspils» norisināsies šovs «Digitop100», kurā klātienē būs iespējams dzirdēt Latvijas populārākos dziedātājus un grupas, kā arī ārvalstu viesus, kuru kompozīcijas būs iekļuvušas Latvijā straumētākās mūzikas sarakstā. Šovs tiks translēts tiešraidē televīzijas kanālā «TV3» un platformā www.tvplay.lv.

«Digitop100» vadītājs Oskars Lepers, atklājot prezentācijas pasākumu uzsvēra, ka šis būs pirmais oficiālais mūzikas ierakstu pārdošanas tops Latvijā. Par projekta ieceri un potenciālajiem ieguvumiem Latvijas klausītājam pastāstīja projekta producente un idejas autore Elita Mīlgrāve (LaMPA valdes priekšsēdētāja). LaIPA starptautisko datu apstrādes speciālists Raitis Zgirskis atklāja «Digitop100» informācijas apkopošanas pamatprincipus un datu avotus, ko nodrošina «Ranger Computers» (Lielbritānija) pēc starptautiskā mūzikas ierakstu kompāniju asociācijas «IFPI» pasūtījuma. LaIPA izpilddirektore Liena Grīna norādīja, ka LaIPA kā organizācija rūpējas par pašmāju fonogrammu īpašnieku reģistrēšanu un korektu datu apstrādi, kopumā akcentējot gan vietējās nozīmes, gan starptautisko datu līmeni, kas apjoma un nozīmes ziņā padara «Digitop100» par līdz šim nebijušu notikumu Latvijas mūzikas industrijā. «All Media Baltics» vadītāja Latvijā Baiba Zūzena pastāstīja par «StarFM» un «TV3» redzējumu un iesaisti šajā projektā, par «Digitop100» nozīmi medijos, kā svarīgu projekta pievienoto vērtību norādot legālu mūzikas straumēšanas veidu popularizēšanu, kā arī izteica cerību, ka šāda projekta izveide dos jaunas iespējas Latvijas mūziķiem un radīs lielisku TV šovu. Digitālo mediju eksperts un aģentūras «New Black» vadītājs Artūrs Mednis atzinīgi novērtēja projekta ideju un tā lomu digitālo mediju kontekstā. Savukārt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs uzrunāja klātesošos ar personīgu stāstu par mūzikas klausīšanos, atklāja līdzšinējo Ventspils pilsētas dalību pašmāju mūzikas notikumos un šā gada piedāvājumu projektam «Digitop100» atrast mājvietu tieši Ventspilī, kas sasaistās ar Ventspils pilsētas nākotnes redzējumu.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu