Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Baltijas simfoniskā festivāla» atklāšanā igauņu diriģente Kristīna Poska

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

25. novembrī Lielajā ģildē Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris atklās «Baltijas simfonisko festivālu» ar koncertu «Divas ceturtās. Tīrs. Šūmanis» Eiropā labu slavu guvušās igauņu diriģentes Kristīnas Poskas vadībā. Līdzās Roberta Šūmaņa Ceturtajai simfonijai skanēs izcilā igauņu mūsdienu komponista Erki Svena Tīra Ceturtā simfonija «Magma», kurā solopartiju spēlēs mūsu spožais sitaminstrumentālists Guntars Freibergs un kuras atskaņojumu klātienē klausīsies pats autors.

Pasaulslavenā igauņu komponista Erki Svena Tīra Ceturtā simfonija «Magma» ir vulkāniska temperamenta opuss ar jaudīgu sitaminstrumentu solo. Roberta Šūmaņa Ceturtā simfonija atklāj romantisma laika ģēnija apziņas gaismas un mijkrēšļa skaistās zonas.

Kristīna Poska saka: «Tīra mūzikā ir daudz dziļas ilgošanās, daudz spēļu ar gaismu un ēnu. Mani personiski tas ļoti iespaido. Ne pie viena komponista es šo gaismas tematiku neesmu tik lielā mērā sastapusi kā pie Tīra. Savukārt ar Šūmani viņu saista ekstrēmas jūtu pasaules gradācijas. Tīram un Šūmanim ir daudz kā kopīga. Viņu abu simfonijas ļoti labi sader vienā programmā.»

Igauņu diriģente Kristīna Poska ir Eiropā pieprasīta aktīvi koncertējoša diriģente, kuras mākslinieciskais sniegums tiek raksturots kā harismātisks, neparasts un muzikāli piesātināts. Diriģente saņēmusi apbalvojumus vairākos starptautiskos konkursos. Uzreiz pēc Berlīnes Mūzikas augstskolas absolvēšanas viņa kļuva par Berlīnes Komiskās operas kapelmeistari un nostrādāja šajā prestižajā postenī sešus gadus. Patlaban brīvmāksliniece, sadarbojas ar Vācijas, Austrijas, Šveices, Skandināvijas opernamiem un orķestriem.

23. novembrī Lielajā ģildē Kristīna Poska būs diriģente LNSO ciklā «#koncertsarunas ar Goran Gora»; programmā Roberta Šūmaņa Ceturtā simfonija.

Koncerta solists sitaminstrumentālists Guntars Freibergs ir viens no 2014. gadā dibinātā ansambļa Perpetuum ritmico izveidotājiem un dalībniekiem. Izcils pedagogs. Prestižu starptautisku konkursu laureāts. Solists un kamermūziķis. Nominēts Lielajai mūzikas balvai 2010 kategorijā «Gada jaunais mākslinieks». Perpetuum ritmico tika nominēts Lielajai mūzikas balvai 2016 kategorijā «Gada koncerts».

Guntars Freibergs
Guntars Freibergs Foto: Publicitātes

Nākamie «Baltijas simfoniskā festivāla» koncerti:

1. decembrī Lielajā ģildē «Baltijas piramīda» ar triju Baltijas valstu vadošo simfonisko orķestru stīginstrumentālistiem diriģenta Gunta Kuzmas vadībā; līdzās Čaikovska skaistajai Serenādei ar slaveno valsi – igauņu ģēnija Perta hipnotizējošais opuss Fratres, lietuviešu mistiķes Šerkšnītes vīzija De profundis, latviešu lielmeistara Ivanova šedevrs Poema luttuoso;

9. decembrī Lielajā ģildē «Maskata vertikāle», kur komponists Arturs Maskats (1957) atzīmēs apaļo jubileju ar jaundarbu «Baltijas dziesma» solistiem, korim un orķestrim; kopā ar Valsts akadēmisko kori «Latvija» un LNSO Andra Pogas vadībā uzstāsies izcili solisti no Baltijas valstīm – lietuviešu uzlēcošā operzvaigzne Vida Miknevičute, igauņu etniskās mūzikas spilgtā pārstāve Mari Kalkuna un pasaules labākajos opernamos pieprasītais Aleksandrs Antoņenko; programmā arī Žana Sibēliusa Otrā simfonija par godu Somijas neatkarības 100. gadadienai.

Koncerts «Divas ceturtās. Tīrs. Šūmanis» notiks 25. novembrī plkst. 19.00 Lielajā ģildē.

Tradicionālajās «Pirmskoncerta sarunās» plkst. 18.18 Minsteres zālē Oresta Silabrieža viesis būs Erki Svens Tīrs.

Sekojot daudzu citu nozīmīgu Eiropas kultūras institūciju praksei, LNSO dāvā iespēju jauniešiem un studentiem, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, stundu pirms LNSO vakara koncertiem iegādāties neizpirktās biļetes par īpaši draudzīgu cenu – viena biļete maksās 5 EUR. Biļetes uz LNSO koncertiem var iegādāties «Biļešu paradīzes» tirdzniecības vietās.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu