Noskaties. Jauno Jāņu orķestris «Cik ilgi»

TVNET
Noskaties. Jauno Jāņu orķestris «Cik ilgi»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Jauno Jāņu orķestris
Jauno Jāņu orķestris Foto: publicitātes

Mūsdienu tautas mūzikas grupa «Jauno Jāņu orķestris» (JJO) un mūziķis Juris Kaukulis ieskaņojuši grupas «Čikāgas piecīši» izpildītās dziesmas «Cik ilgi» (mūzikas autors Bobs Dilans) jaunu versiju, un Latvijas svētku laikā tai radīta arī jauna videoversija.

Dziesma «Cik ilgi» radīta jau šajā vasarā sadarbībā ar Latvijas Televīziju īpaši ziedojumu akcijai «Top Latvijas Likteņdārzs! Stāsti par vectēviem».

«Čikāgas piecīšu mūziku bērnībā lentās klausījās vecāki, un droši vien tā veidoja manu un daudzu tā laika bērnu izpratni par mūziku pasaulē. Kad šajā pavasarī režisors Arvīds Babris piezvanīja, sakot, ka ir viena dziesma, kas ir kā radīta Jauno Jāņu orķestra sastāvam, man nebija ilgi jādomā. Turklāt pēc 90. gados apmeklētā Boba Dilana koncerta atmiņā bija iespiedusies tieši šī melodija. Alberta Legzdiņa atdzejotajos vārdos ir izdevies notvert domu par cilvēka dzīves trauslumu un karu bezjēdzību – to, kā zināms, arī latviešu tautas vēsturē nav trūcis,» saka jaunās versijas aranžējuma autors Juris Kaukulis.

Dziesmas «Cik ilgi» mūzikas autors ir Bobs Dilans. Grupa «Čikāgas piecīši» tās versiju ieskaņoja platē «Mēs, puisēni, jaun’ būdami» 1964. gadā, izmantojot Alberta Legzdiņa atdzejotu tekstu. Jaunās versijas aranžējuma autors ir Juris Kaukulis, ieraksts tapis skaņu ierakstu studijā «Lauska» Kaspars Bārbala vadībā. Dziesmas ieskaņošanā piedalījušies JJO mūziķi – Juris Kaukulis, Kaspars Tobis, Artis Orubs, Ieva Strode un Valērijs Cīrulis.

Dziesmas video izmantots LTV akcijai «Top Latvijas Likteņdārzs» filmētā videoklipa materiāls Arvīda Babra režijā. Video montāžas režisore – Laura Rožkalne-Ozola.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu