Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Sabiedrībā pazīstami cilvēki iestājas pret diskrimināciju

TVNET
Sabiedrībā pazīstami cilvēki iestājas pret diskrimināciju
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Ar mērķi mudināt Latvijas darba devējus darbinieku izvēles procesā vērtēt viņu profesionālās spējas, nevis vecumu, etnisko piederību, dzimumu, seksuālo orientāciju, bērnu skaitu un citus ar zināšanām un pieredzi nesaistītus kritērijus, Sabiedrības integrācijas fonds, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts, kā arī organizācijas attīstības centrs «Spring Valley» īsteno unikālu mācību programmu «Skatu Punkti».

Līdztekus mācību programmai norisinās sociālā akcija, kuras dalībnieki fotografējas ar baltu lapu, uz kuras ir gan uzraksts par piederību potenciāli darba tirgū diskriminācijai pakļautai grupai, gan pozitīvais piemērs kā apliecinājums tam, ka izcelsme, vecums un citi faktori neietekmē profesionalitāti.

Sociālajā akcijā #MainiSkatuPunktu līdz šim iesaistījušies un tādējādi savu atbalstu dažādības veicināšanai darba tirgū izteikuši tādi Latvijā zināmi cilvēki kā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, Saeimas deputāts un ārsts Hosams Abu Meri, «Latvijas lepnuma» ieguvējs un šova «Dejo ar zvaigzni» dalībnieks Mārtiņš Oliņš, dziedātājs un TV raidījuma vadītājs Roberto Meloni, portāla Mammamuntetiem.lv vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa un citi.

«Darbaspēka trūkums Latvijā kļūst par arvien nopietnāku problēmu, tādēļ mums ir jāmeklē jauni veidi, kā to risināt, jo pretējā gadījumā tas var kavēt mūsu valsts ekonomisko izaugsmi. Pasaules prakse liecina, ka, īstenojot dažādības vadību, darba devēji paplašina robežas talantīgu darbinieku atrašanā un tādējādi var celt uzņēmuma produktivitāti,» uzskata finanšu ministre, šahiste un četru bērnu mamma Dana Reizniece-Ozola.

Sociālo tīklu lietotāji aicināti akcijā piedalīties, daloties ar savu ierakstu par piederību potenciāli diskriminācijai pakļautajai grupai, kā arī ar savu pozitīvo stāstu, lietojot mirkļbirku #MainiSkatuPunktu.

Tikai nedaudz vairāk nekā puse jeb 54% Latvijas uzņēmumu vadītāju ir gatavi pieņemt darbā bijušos ieslodzītos, 52% piekristu algot cilvēkus, kuriem ir kādas hroniskas slimības, bet 49% aptaujāto izvēlētos nodarbināt personas ar funkcionāliem traucējumiem, liecina Sabiedrības integrācijas fonda un pētījumu kompānijas «Kantar TNS» jaunākās aptaujas rezultāti.

Kā galveno iemeslu šādu cilvēku nepieņemšanai darbā 20% aptaujāto min stereotipus un aizspriedumus. Salīdzinoši mazāk darba devēju jeb 13% norāda līdzekļu trūkumu, bet tikai 8% - koncentrēšanos uz izdzīvošanu esošajā ekonomiskajā situācijā.

Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu