Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Vokālais ansamblis «Jūti» radījis patriotisku 20 minūšu video

TVNET
Vokālais ansamblis «Jūti» radījis patriotisku 20 minūšu video
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums

Tuvojoties Latvijas simtgadei, Ķekavas sieviešu vokālais ansamblis «Jūti» izveidojis emocionāli piesātinātu 20 minūšu garu muzikālo īsfilmu, kuras pamatā ir vokāli instrumentāls skaņdarbs «Putnu bari», kuru īpaši ansamblim sarakstījusi jaunā un talantīgā liepājniece Laura Gustovska.

Video vizuālajam noformējumam par pamatu izmantotas Ķekavas novada ainavas un dabas bagātības, tādējādi akcentējot ievērojamākos apskates objektus. Muzikālais jaundarbs «Putnu bari» sastāv no piecām daļām - Zemes mīlestība, Ikdienas spārni, Lakstīgala, Mans rīta putns un Debess mīlestība. Tā pamatā izmantota Aspazijas dzeja, kas izvēlēta apzināti, godinot dzejnieci 150 gadu jubilejā. Skaņdarbu bagātina flauta, akordeons un arfa, piešķirot tam īpašu un noskaņām bagātu skanējumu.

Ansambļa pirmsākumi meklējami 1980. gadā, izveidojoties bērnu vokālajam ansamblim «Cīrulītis». Tā dalībnieces no dažādām vecuma grupām 2006. gadā apvienojās vienotā grupā, kļūstot par neatkarīgu sieviešu vokālo ansambli «Jūti».

Ansamblī pastāvīgi darbojas astoņas radošas dziedātājas, no kurām ikviena par savām mājām sauc Ķekavu. Šobrīd ansambļa mākslinieciskā vadītāja ir muzikālās pieredzes bagātā Antra Dreģe, kura sadarbojusies ar Latvijā un pasaulē labi zināmiem, profesionāliem kolektīviem, piemēram, Latvijas Radio kori un vokālo grupu «Putni».

«Jūti» dalībniece Gita Maķe: «Ideja par šāda video tapšanu aizsākās 2015. gadā, kad tā brīža ansambļa mākslinieciskais vadītājs Jēkabs Jančevskis ieteica skaņdarbu ietērpt video formātā, tādējādi saglabājot to kā audiovizuālu vērtību. Šobrīd ir liels gandarījums, ka šādai avantūrai piekritām un to ir izdevies realizēt. Nenoliedzami projekta laikā ansambļa dalībnieces guva jaunu pieredzi, plānojot video scenāriju un filmēšanas norisi, kā arī atrodoties kameras priekšā. Kā vienu no lielākajām veiksmēm varētu atzīmēt pacietīgo saulrieta gaidīšanu, kas šajā vasaras izskaņā bija īsts izaicinājums. Tāpat graciozās arfas iznešana brīvā dabā ir nebijis notikums! Nešaubos, ka visas varam apstiprināt – katrs mirklis, kas veltīts projekta tapšanai un realizēšanai, ir bijis tā vērts!»

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu